Україна уклала контракт про виведення на орбіту супутника «Січ-2-30»
Pixabay

Конструкторське бюро «Південне» уклало контракт з компанією ISILAUNCH з Нідерландів щодо виведення на орбіту супутника «Січ-2-30».

Запускатимуть супутник з пускового майданчика компанії SpaceX за допомогою ракетоносія Falcon-9, повідомив Олег Уруський, віцепрем'єр-міністр та міністр з питань стратегічних галузей промисловості.

За його словами, наразі вже здійснений авансовий платіж. Запуск космічного апарата планують здійснити в грудні 2021 року. Резервна дата — січень 2022 року.

Також міністр повідомив, що зараз КБ «Південне» разом із Національним центром управління та випробувань космічних засобів активно готується до запуску.

Міністр заявив, що запуск і подальше використання супутника «Січ-2-30» допоможуть вирішити багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру. Також це дасть змогу забезпечити інтереси держави у сфері національної безпеки та оборони.

Як ми писали раніше, компанія SpaceX погодилася запустити український супутник «Січ 2-30» за $1 млн. Розробку космічного апарата почали ще у 2013 році і він мав бути запущений у 2017 році, однак все ще перебуває на території КБ «Південне».