404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Вірменія без Нікола». У Єревані протестувальники під будівлею уряду вступили в сутички з поліцією
Getty Images

У столиці Вірменії Єревані опозиційні сили організували чергову акцію протесту з вимогою відставки прем’єра Нікола Пашиняна. Вони обурені угодою про завершення війни у Карабасі, яку вважають капітуляцією країни.

Як повідомляє «Радіо Азатутюн», учасники акції планували заблокувати вхід у будівлю й не пропустити туди членів уряду. Але це їм не вдалося і засідання розпочалося вчасно. До парламенту прибули значні сили правоохоронців.

Учасники акції намагалися пройти через поліцейський кордон, який в кілька рядів оточив урядову будівлю біля всіх входів.

Активісти «Руху за порятунок вітчизни», сформованого 16 партіями, скандували «Нікол — зрадник», «Вірменія без Нікола».

«Що далі Нікол Пашинян залишається при владі, тим більш беззахисною стає країна», — заявив у своєму виступі представник Вірменської революційної федерації  «Дашнакцутюн» Гегам Манукян.

Учасники протесту хотіли не випускати членів уряду з будівлі після завершення засідання. Портал «Новости Армении» повідомляє, що й ця спроба зазнала невдачі.

Правоохоронці відтіснили людей і пропустили машини, серед яких і авто Пашиняна. Під час спроб розчистити шлях для автомобілів також сталися сутички.

Деяких активістів затримали поліцейські і помістили в автозаки. Ситуація продовжує залишатися напруженою.

Зранку вірменська опозиція зібралася біля будівлі уряду в Єревані, щоб не допустити останнього в цьому році засідання уряду за участі Пашиняна.

Перебіг протестів і загальнонаціональний страйк

У Єревані вже кілька тижнів тривають акції протесту, організовані 17-ма опозиційними партіями, а також діячами культури і представниками інтелігенції з вимогою відставки Пашиняна.

Політиків і пересічних громадян обурило підписання 9 листопада Пашиняном з лідерами Росії та Азербайджану заяви про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі.

Опозиційні партії наполягають на відставці голови уряду, а в перспективі — проведенні позачергових парламентських виборів. Вони пропонують як тимчасового прем'єра відомого державного діяча Вазгена Манукяна.

Опозиція закликала громадян країни розпочати загальнонаціональний страйк.

Тисячі вірмен зранку 22 грудня не вийшли на роботу, підтримавши заклик опозиції. До них приєдналися студенти і викладачі найбільших вузів, включаючи Єреванський держуніверситет і столичний медінститут. Десятки медцентрів оголосили про страйк, повідомивши, що надаватимуть допомогу тільки в найбільш невідкладних випадках.

В Єревані не працювали деякі автозаправні станції, на сторону опозиції також встали майже сімсот адвокатів. Закрилися всі підприємства, що належать лідеру опозиційної партії «Процвітаюча Вірменія» Гагіку Царукяну, одному з найбільших роботодавців країни.

Пошта, банки, магазини водночас функціонують в звичайному режимі.

Опоненти прем'єра заявили, що страйкують і працівники єреванського метрополітену, однак поїзди метро ходять, оскільки, за висловом одного з лідерів опозиції Гегама Манукяна, «поруч із кожним машиністом посадили по поліцейському».

Виступаючи на мітингу, один із лідерів опозиції Ішхан Сагателян назвав чотири можливих варіанти усунення від влади Пашиняна.

Перший — його добровільна відставка. Другий — парламент скликає позачергове засідання і виносить вотум недовіри прем'єру. Третій — генпрокуратура привертає Пашиняна до кримінальної відповідальності за державну зраду. Четвертий — кабмін на вимогу двох третин його членів сам вирішує питання про відставку прем'єра.

Загальнонаціональні акції протесту опозиція проводитиме доти, поки Пашинян не буде позбавлений влади будь-яким із зазначених способів, запевнив Сагателян.

12 грудня президент Вірменії Армен Саркісян заявив, що Азербайджан порушив перемир'я у Нагірному Карабасі.

9 листопада президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій у невизнаній республіці. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях, у регіоні з'явилися російські військові в статусі миротворців.

Як повідомляв Chas News, Україна не визнала «миротворцями» російських військових у Карабасі

Нагірний Карабах. Ердоган планує сформувати платформу співпраці на Кавказі