404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Як світові лідери відреагували на інавгурацію Байдена
Getty Images

20 січня обраний очільник США Джо Байден складе присягу президента та стане 46-м американським лідером. Чимало світових лідерів привітали політика з перемогою та чекають, коли він вже почне працювати на новій посаді.

Про це повідомляє Reuters.

Борис Джонсон, премєр-міністр Великобританії

«Я з нетерпінням чекаю співпраці з ним (Байденом — Прим. ред.) та його новою адміністрацією, зміцнення партнерства між нашими країнами та роботи над нашими спільними пріоритетами: від боротьби зі зміною клімату, більше ефективного відновлення після пандемії та посилення нашої трансатлантичної безпеки».

Урсула фон дер Ляєн, президент Єврокомісії

«Сполучені Штати повернулися. І Європа готова. Знову возз'єднатися зі старим і надійним партнером, вдихнути нове життя в наш заповітний союз. Я з нетерпінням чекаю співпраці з Джо Байденом».

Франк-Вальтер Штайнмаєр, президент Німеччини

«Сьогодні хороший день для демократії. У Сполучених Штатах Америки вона зіткнулася з величезними викликами і витримала. Незважаючи на спроби розірвати інституційну структуру Америки, члени виборчих комісій та губернатори, судова система та Конгрес виявилися сильними. Мені дуже приємно, що сьогодні Джо Байден складає присягу як президент і переїде до Білого дому. Я знаю, що багато людей у ​​Німеччині поділяють це почуття».

Педро Санчес, премєр-міністр Іспанії

«Перемога Байдена представляє перемогу демократії над ультраправими та трьома їхніми методами — масовим обманом, розподілом країни та зловживанням, навіть жорстоким, демократичними інституціями ... П’ять років тому ми вважали, що Трамп був поганим жартом, але через п’ять років ми зрозуміли, що він поставив під загрозу не менше ніж найпотужнішу демократію у світі».

Джузеппе Конте, прем'єр-міністр Італії

«Ми з нетерпінням чекаємо президентство Байдена, з яким ми негайно почнемо працювати з огляду на те, що ми очолюємо G20. У нас є чітка спільна програма, починаючи від ефективної багатогранності (відносин — Прим. ред.) , яку ми обидва хочемо бачити, і закінчуючи зміною клімату, зеленим та цифровим переходом та соціальною інтеграцією».

Передісторія 

Після виборів у США аналітики ключових американських медіа підбили проміжні підсумки голосування. Вони оголосили про впевнену перемогу Байдена у Пенсильванії та інших ключових штатах.

Ексвіцепрезидент набрав 306 голосів виборщиків, Трамп — 232. 20 січня Байден складе присягу президента та стане 46-м американським лідером. Трамп відмовляється визнати свою поразку і називає вибори сфальсифікованими.

Chas News повідомляв, що Конгрес США офіційно затвердив перемогу Байдена і Харріс на президентських виборах.

Інавгурація Джо Байдена (онлайн)