З міркувань безпеки. Уряд США попросив українця Полякова продати свою частку в ракетній компанії Firefly
ЄП

Максим Поляков, підприємець з України, змушений продати свою частку в ракетній компанії Firefly Aerospace під тиском уряду США.

Американські чиновники посилаються на те, що цей бізнес тісно пов’язаний із національною безпекою. 

Про це пише Bloomberg.

У пресслужбі Полякова повідомили, що бізнесмен вже погодився виконати цю вимогу. І додали, що його володіння Firefly жодним чином не становить загроз національній безпеці США.

Видання пояснює, що представники американського уряду й аерокосмічної промисловості виступають проти контролю Полякова над компанією, яку він підтримував протягом кількох років, оскільки побоюються, що цінні технології можуть опинитися в Україні, Росії чи іншій країні, яка розвиває власну ракетну програму.

«Хоча Україна є союзником США, її конфлікт з Росією посилив занепокоєння стосовно того, що може статися з цінними технологіями всередині країни», — стверджує Bloomberg, згадуючи про загрозу військового вторгнення з боку Росії.

Туристичні польоти в космос та «метавсесвіт» — найцікавіше зі світу технологій за 2021 рік

Що відомо про Firefly

Firefly — українсько-американська приватна ракетна компанія, яку протягом кількох років підтримує Максим Поляков.

Однак, представники уряду та аерокосмічної промисловості США висловили побоювання, що цінні технології можуть потрапити до України, Росії чи інших країн, які намагаються розробити ракетні програми.

Firefly Aerospace 3 вересня запустила космічну ракету Alpha, однак місію перервали через її вибух у повітрі.

Раніше, компанія Firefly Aerospace Inc. оголосила про укладення контракту з американською компанією SpaceX про запуск свого місячного посадкового модуля Blue Ghost у 2023 році.

Україна та Канада починають будівництво комерційного космодрому — Держкосмос