Закон про олігархів, який запропонував розробити президент України Володимир Зеленський, «враховуватиме досвід Сполучених Штатів». Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода».
Так він відповів на питання про те, чи очікується співпраця з Вашингтоном у цьому напрямку.
«Той закон, який ініціював президент, він буде враховувати безпосередньо практику антитрестового законодавства США», — сказав Кулеба.
Він вважає, що «феномен олігархії» існував у різних країнах, в тому числі і в США.
Майбутній «закон про олігархів»
Президент України Володимир Зеленський запропонував розробити законопроєкт про статус олігархів. Про це він повідомив у відеозверненні за підсумками засідання РНБО 15 квітня 2021 року.
Як повідомляло УНН з посиланням на представник президента у КСУ, нардепа від «Слуги народу» Федора Веніславського, Верховна Рада може розглянути законопроєкт про статус олігархів протягом найближчих 2-3 місяців.
Про антитрестове законодавство
Наприкінці XIX сторіччя в США наростали явища, що поставили під загрозу основу національної економіки — конкуренцію. Парламент став захищати вільне підприємництво. Починалася історія антитрестового законодавства.
У 1890 році 51-й Конгрес США приймає закон Шермана — перший федеральний законодавчий акт, направлений проти монополій, що виросли після війни між Північчю та Півднем.
Закон Шермана визнав незаконним створення монополії або змову з метою створення монополії або обмеження свободи торгівлі.
Порушення закону Шермана розглядаються як злочинні дії. На корпорації може бути накладений штраф до 1 млн дол. в кожному випадку.
Акт Шермана був спрямований не проти трестів (монополій) як таких, а проти безпосередніх обмежень свободи торгівлі (як між штатами США, так і міжнародної). В тому числі він ударив персонально по Джону Рокфеллеру і його фірмі Standard Oil.
Як ми писали раніше, тодішня прессекретар президента Юлія Мендель у статті для іноземного видання написала, що Зеленський бореться із олігархами, тому що виконує свої передвиборчі обіцянки.