Мендель запевнила, що Зеленський припиняє домінування олігархів
УНІАН

Прессекретар президента Юлія Мендель у статті для іноземного видання написала, що Володимир Зеленський бореться із олігархами, тому що виконує свої передвиборчі обіцянки.

У статті в Atlantic Council вона наголосила, що прихід Зеленського до влади у 2019 році означав припинення «майже 30 років домінування олігархів, через що Україна занурилася у бідність та корупцію». Нині Зеленський, за її словами, виконує свої обіцянки та бореться з впливом олігархів.

Як приклад Мендель навела повернення держрегулювання цін на ринку електроенергії. Це, вважає прессекретар, є боротьбою з Дмитром Фірташем. Ще приклади — введення Радою нацбезпеки і оборони санкцій проти Дмитра Козака, Віктора Медведчука та його дружини, пов’язаних із ним телеканалів, а також затримання топменеджерів «Приватбанку».

Прессекретар Зеленського нагадала, що Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов борються з державою у декількох судах щодо відшкодування грошей. Вона назвала «справу «Приватбанку» «символом безкарності олігархів» і очікує прогресу — «великого прориву для України».

Мендель пише: «Зеленський готовий кинути виклик впливу українських олігархів усюди: від енергетичного та банківського секторів до політики й медіа. Попередні українські лідери багато говорили про деолігархізацію, але мало робили. Зеленський хоче, щоб за нього говорили його дії».

Кроки «деолігархізації»

29 січня РНБО наклала санкції на літаки нардепів партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука й Тараса Козака, які літали до Росії в обхід заборони.

2 лютого президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО від того ж дня про застосування санкцій проти нардепа Козака та телеканалів з орбіти Медведчука — «112 Україна», NewsOne, ZIK.

Підставою для санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Козака та пов'язаних із ним юросіб стало розслідування СБУ, яке встановило, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.

19 лютого РНБО включила Медведчука та його дружину Оксану Марченко до санкційного список, причиною назвали фінансування тероризму.

СБУ також рекомендувала розширити санкції щодо літаків, якими кум Путіна літав до Росії, бо кінцеві бенефіціари молдовської авіакомпанії JET4U S.R.L. та португальської JET4U LDA намагалися обійти обмеження.

Віктор Медведчук — про продукти за готівку і зустрічі з Порошенком у того вдома