Зеленський розповів, що робиться для порятунку захисників Маріуполя
Командири «Азову» та морпіхів

Врятувати Маріуполь може постачання Україні потужного озброєння або перемовини. Про це розповів президент Володимир Зеленський в інтерв'ю українським онлайн-ЗМІ.

«Що може врятувати Маріуполь? Це потужне озброєння, яке треба надати якомога швидше. Друге — це питання перемовин. Режим припинення вогню дуже потрібен, щоб забрати поранених. Але це залежить від бажання Росії. Вони пропонують нашим людям здатися», — сказав президент.

Він розповів, що зараз навколо Маріуполя кілька кіл блокування і є велика проблема з евакуацією цивільних і парених.

«Там гуманітарна криза, немає їжі, немає води, немає медикаментів. Тим не менше хлопці захищаються. І однієї подяки замало, тому тривають перемовні процеси.  Довіри до перемовників щодо Маріуполя, якщо чесно, немає», — розповів Зеленський.

Президент запевнив, що «влада на зв’язку з хлопцями, що на заблокованому заводі», розмови йдуть «на різних рівнях». За його словами, «азовці» — вже герої, і «ніхто би їм не заборонив зробити певні кроки».

«Вони (росіяни, — ред.) ставляться по-різному до наших військових там. І ви це прекрасно знаєте. І є військові, яких вони ненавидять і навряд чи вони збережуть їм життя», — наголосив Зеленський.

Президент також підкреслив, що знищення українських захисників у Маріуполі поставить крапку на перемовинах з Росією.

«Маріуполь — це може бути як десять Бородянок, і я хочу сказати, знищення наших військових, наших хлопців поставить крапку на всіх перемовинах. Глухий кут — тому що ми не торгуємо територіями та нашими людьми. І чим більше буде Бородянок, тим буде складніше», — підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, 1 березня російські війська оточили Маріуполь та з того часу постійно ведуть штурм міста. Наразі головний центр оборони наших військових знаходиться на території заводу «Азовсталь».

12 квітня частина морпіхів, які тримали оборону на заводі імені Ілліча, прорвалася до позицій «Азову» на «Азовсталі».

Командир морпіхів Сергій Волина та замкомандира «Азову» Святослав Паламар після цього заявили, що деблокувати Маріуполь ще можливо і для цього треба зробити все можливе — військовим або дипломатичним шляхом.