Зеленський відповів на петицію про виїзд за кордон чоловіків без військового досвіду
Генштаб ЗСУ

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про «Зняття обмеження щодо виїзду за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду», яка набрала понад 25 тис. голосів.

«Стосовно порушеної у петиції ініціативи щодо залучення до захисту України лише осіб, які мають військовий досвід, вкотре зазначаю, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу», — відповідає президент.

Зеленський зазначив, що Конституція покладає обов'язок захисту Вітчизни на всіх громадян. Тому комплектування ЗСУ та інших військових формувань здійснюється і за рахунок людей, які не мають військового досвіду та раніше не проходили військову службу, але пройшли підготовку в навчальних військових частинах.

«Скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану», — підсумував Зеленський.

Це не перша петиція, у якій українці просять дозволити чоловікам виїжджати за кордон. Раніше схожу відповідь отримала петиція, підписана у червні

Щоб дізнатися, хто може залишати територію країни серед людей призовного віку, читайте матеріал Chas News «Хто з чоловіків віком 18-60 років може виїхати за кордон під час воєнного стану».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Зеленський розгляне петицію про заборону вʼїжджати в Україну росіянам протягом 50 років