«Зернову угоду» треба призупинити: Спартц написала листа до генсека ООН

Перша українка в Палаті представників Конгресу США Вікторія Спартц закликала ООН призупинити угоду про «зернові коридори» з України, поки не будуть забезпечені кращі заходи безпеки.

Про це йдеться у її листі до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша.

Спартц назвала «зернову угоду» — одним із останнім «провалів ООН» та вважає, що її потенційні наслідки «можуть дуже дорого обійтися Україні».

Конгресвумен нагадала, що вже за кілька годин після підписання цієї угоди росія вдарила ракетами по Одесі.

«Це ще раз підтверджує, що росії не можна довіряти, і вона фактично заперечує цю угоду. Тому, оскільки рф отримала таке значне скасування санкцій щодо експорту зерна та добрив (що фактично збільшує здатність росії шантажувати Європу постачанням газу), цю угоду слід призупинити, поки не будуть забезпечені кращі заходи безпеки для України», — йдеться у листі.

Спартц закликала направити «кораблі ООН» в Чорне море для гарантування безпечності гуманітарних коридорів. В іншому разі, на її думку, Україна «піддасться підвищеному ризику бомбардування та руйнування своїх портів після відходу кораблів».

Також Спартц закликала своїх колег по Конгресу США припинити будь-яке фінансування ООН, доки «не побачимо реальних зусиль і результатів організації для стабілізації нашого поточного міжнародного безладу».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Україна готова до транспортування зерна, чекає сигналів від партнерів — Зеленський