день незалежності коллаж

Яке свято 24 серпня

24 серпня Україна відзначає День Незалежності. Саме в цей день в 1991 році о 18:00 Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності.

Результати голосування за Акт проголошення незалежності України

За шість днів до цього реакційні кола у верхівці СРСР спробували повернути старі порядки та здійснити переворот. Проте замість скасування реформ вони забили останній цвях у труну СРСР.

22 серпня путчистів заарештували, а 24 серпня комуністична більшість у Верховній Раді підтримала ініціативу націонал-демократичної опозиції щодо проголошення незалежності. Так, Україна отримала своє головне державне свято.

Акт проголошення незалежності

Також 24 серпня у Ліберії відзначають День прапора, у США — День вафель та День дивної музики, а в Уругваї — День ностальгії (свято вигадане для поціновувачів старих музичних хітів).

30 питань про 30 років української Незалежності (тест)

Яке релігійне свято 24 серпня

24 серпня православні християни вшановують преподобномучеників Василя і Феодора Печерських — ченців Києво-Печерської лаври, які жили наприкінці ХІ століття.

Також сьогодні згадують преподобного Федора Острозького — засновника впливової династії князів Острозьких, одного з найвпливовіших політиків Великого князівства Литовського на межі ХIV-XV століть, який наприкінці життя постригся у ченці Києво-Печерської лаври.

Католицька церква 24 серпня вшановує святого Варфоломія — одного з 12 апостолів Ісуса Христа.

День ангела 24 серпня

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Олександр, Василь, Макар, Максим, Марія, Марк, Федір.

Які історичні події стались 24 серпня

  • 79 — у Південній Італії сталося виверження вулкану Везувій, в результаті якого були знищені міста Помпеї та Геркуланум.
  • 410 — війська вестготів під керівництвом короля Аларіха без бою захопили Рим й піддали його дводенному грабунку і нищенню. 
  • 1572 — «Варфоломіївська ніч». У ніч проти дня св. Варфоломія за наказом французького короля Карла IX Валуа в Парижі почалось знищення протестантських лідерів. Ситуація швидко вийшла з-під контролю і за кілька місяців жертвами різанини стали понад 10 тисяч чоловік.
  • 1949  — набув чинності договір про утворення НАТО, підписаний у квітні дванадцятьма країни по обидва боки Атлантики.
  • 1993 — Балаклаві під Севастополем на 19 кораблях прикордонних військ України вперше піднято державні прапори і військово-морські стяги України.
  • 2006 — Міжнародний астрономічний союз прийняв нову класифікацію небесних тіл, за якою Плутон перестав вважатися планетою Сонячної системи і перейшов у розряд карликових планет.
День народження вигнанця. Як Плутон став і перестав бути планетою

Хто народився 24 серпня

  • 1899 — Хорхе Луїс Борхес, аргентинський письменник («Вигадані історії», «Рядки піщинок, що біжать»), перекладач, публіцист.
  • 1923 Віктор Глушков, український вчений у галузі кібернетики, математики і обчислювальної техніки, директор Інституту кібернетики Академії наук України.
  • 1928 Левко Лук'яненко, український політик, багаторічний в'язень радянських концтаборів, дисидент.
  • 947 Пауло Коельо, бразильський письменник («Пророк», «Переможець залишається один», «Заїр», «Одинадцять хвилин», «Алхімік»).