Білорус сім годин простояв на колінах і в кайданах біля посольства РБ в Києві
УНІАН

Антон Лукашук, який виїхав з Білорусі минулого тижня, 21 листопада на знак солідарності з репресованими співвітчизниками 7 годин простояв на колінах і в кайданках перед білоруським посольством у Києві.

Як повідомляє білоруське «Радыё Свабода», активіст заявив, що мета його акції — привернути увагу президента України Володимира Зеленського до беззаконня, яке панує в Білорусі. Чоловік просить його спростити перебування білоруських громадян в Україні.

Нині білоруси можуть перебувати в Україні 90 днів протягом шести місяців без реєстрації з можливим продовженням терміну перебування за наявності підстав.

Лукашук повідомив, що займався комп’ютерною графікою в РБ і був змушений виїхати під загрозою можливого кримінального переслідування, оскільки його персональні дані були оприлюднені. Він співпрацював з одним із заборонених телеграм-каналів у Білорусі.

Зараз він звернувся до польського консульства в Україні щодо отримання гуманітарної візи.

Антон також хотів телефоном поговорити з Зеленським про порушення прав людини в РБ. Але президент не відреагував.

Передісторія

23 вересня Олександр Лукашенко таємно провів церемонію «інавгурації». Після цього білоруська опозиція закликала до безстрокової акції непокори Лукашенку. Країни Балтії розширили санкційний список громадян Білорусі, причетних до фальсифікації виборів та придушення мирних протестів.

Chas News повідомляв, що Європарламент не визнає Лукашенка президентом і вимагає розслідувати отруєння Навального.

12 листопада в реанімації помер 31-річний білорус Роман Бондаренко. 11 листопада його затримали люди в цивільній формі та масках. Через півтори години вони доставили Бондаренка у місцеву лікарню з багаточисленними травмами. Вже у медчиному закладі він і помер.

Раніше ми писали, що ЄС пришвидшив підготовку третього пакету санкцій проти режиму в Білорусі.

У Білорусі завели справу на лікаря і журналіста, які розповіли про смерть протестувальника