404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Через COVID-19 рівень бідності в світі виріс вперше за 22 роки, заявив генсек ООН
Getty Images

Рівень крайньої бідності в 2020 році збільшився в усьому світі вперше за останні 22 роки. Про це заявив в середу генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН з підтримання миру і стабільності, що проходить у відеоформаті.

Генсек зазначив, що пандемія COVID-19 посилила декілька негативних тенденцій. «У 2020 році вперше за 22 роки відбулося зростання крайньої убогості. Як очікується, спад економічної активності в нестабільній ситуації і в умовах конфліктів штовхне у злидні ще додатково від 18 до 27 млн осіб».

Гутерріш також звернув увагу, що в усьому світі «посилюється гендерна нерівність, причому світ виявився відкинутий назад на десятиліття з точки зору частки працюючих жінок як ключового чинника інклюзивного розвитку».

«Якщо ми збираємося розірвати коло бідності та конфліктів, нам потрібен амбітніший підхід, заснований на двох принципах, закріплених в Цілях сталого розвитку», — переконаний глава всесвітньої організації.

Він навів їх:

  • взаємозалежність — сталий розвиток потребує миру й навпаки;
  • залученість. «Зобов’язання «не залишати нікого позаду» має бути в центрі наших зусиль як з просування сталого розвитку, так і для запобігання та вирішення конфліктів».

«Крихкість» і конфлікти Гутерріш назвав одними з найбільших перешкод для реалізації Порядку денного сталого розвитку 2030 року. Ще до пандемії COVID-19 ситуація з конфліктами у світі погіршувалася.

 «Гарантування рівних можливостей, захист, доступ до ресурсів і послуг та участь у прийнятті рішень — це не просто морально-правові обов'язки. Вони є необхідною умовою, якщо країни хочуть справді вирватися з пастки конфлікту», — сказав він.

Генсек ООН раніше передбачав найбільший економічний спад у світі за 80 років. Реакцію урядів світу на рекомендації ВООЗ щодо пандемії він вважає фрагментарною і хаотичною.

Представник ООН заявив, що 2021 рік пройде під знаком гуманітарної катастрофи внаслідок COVID-19. Гендиректор ВООЗ закликає багаті країни допомогти бідним з вакцинацією.

Щодо України ООН у звіті за жовтень оголосила, що через пандемію COVID-19 наша держава може стикнутися із найгіршою рецесією за десятиріччя, а понад 9 млн українців збідніють. 

Генсек ООН закликав світ оголосити «надзвичайний стан клімату»