404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Додік висунув нашій державі ультиматум щодо повернення ікони, викраденої з Луганська
СтопКор

Член президії Боснії і Герцеговини від сербів Мілорад Додік заявив, що країна може віддати викрадену з Луганська ікону Україні, якщо Київ зможе довести, що шукав її раніше. Про це повідомляє Radio Slobodna Evropa.

«Якщо Україна доведе, що почала шукати ікону, до дати, коли я провів зустріч з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, я передам її їм», — заявив Додік.

За його словами, він не отримав відповіді від України щодо того, чи шукає наша держава ікону. Наш уряд нібито не надав жодних даних про ікону.

За його словами, ситуація в судовій системі Боснії і Герцеговині катастрофічна і люди будуть задоволені, якщо деяких посадових осіб Республіки Сербської засудять до кількох років позбавлення волі.

«Прикладом цього є ікона, у зв’язку з якою постійно ведуться розмови, хоча Україна її не шукає. Є заява Агенції з координації діяльності поліцейських органів БіГ, яка відповідає за співпрацю з Інтерполом, що Інтерпол не має інформації про пошук ікони», — додав Додік.

Політик заявив, що не отримав відповіді від України щодо того, чи шукали вони ікону, а також не було надано жодних даних, пов’язаних з нею.

В МЗС України відповіли Додіку на ультиматум щодо вивезеної з окупованого Луганська ікони

В МЗС України не сприймають ультиматумів Додіка про умови повернення ікони.

Про це повідомляє  «Європейська правда» із посиланням на речника Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка.

«Те, що ікона походить з української території – це незаперечний факт. Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження у справі незаконного вивезення. Ми очікуємо, що боснійсько-герцеговинська сторона не буде використовувати ікону у внутрішньополітичній боротьбі, а надаватиме сприяння у рамках кримінального розслідування та експертизи і в її якнайскорішому поверненні до України», — зазначив він.

Речник нагадав, що Україна і Боснія та Герцеговина є державами-учасницями Конвенції від 1970 року про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності.

Подарована Лаврову ікона з Луганська коштує €12,5 млн і зберігалася в банку 

300-річна позолочена ікона з Луганська, яку голова Президії Боснії і Герцеговини Додік подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, оцінюється у  12,5 млн і зберігалася у банку Banke Srpske, який збанкрутував.

Про це повідомляють «Балканський оглядач» та боснійський телеканал BN TV.

За даними телеканалу, ікона зберігалася в банківському сейфі Banke Srpske до його банкрутства, а потім була передана на зберігання банку UKIO, який має литовських власників. Коли і як ікона потрапила в боснійський банк, невідомо.

Сам акт вручення подарунків Лаврову в Сараєві, як стверджується, відбувся поза усіма протоколами. При цьому один із радників Додіка запросив дві знімальні групи на зустріч з Лавровим, щоб висвітлити подію. Пізніше саме з повідомлень ЗМІ стало відомо, що на 300-річній іконі стоїть печатка, яка засвідчує належність її Радянській Україні. Медіа також процитували Додіка, який заявив, що ікону було «знайдено в Луганську».

Після оприлюднення цих відомостей українське посольство в Боснії і Герцеговині негайно заявило про необхідність повернути предмет культурної спадщини до України.

Додік заявив, що історія про ікону була сфабрикована в Боснії і що Україна ніколи не порушувала питання про її зникнення.

Раніше глава Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської заявив, що ікона була вивезена з окупованого Донбасу у 2018 році через Росію та Сербію.

Як ми писали раніше, печатка на подарованій Лаврову іконі у Боснії та Герцеговині вказує на власність України, стверджує Мінкульт.

Раніше Додік повідомив, що не поверне Україні ікону, викрадену в Луганську. Однак він відправить реліквію тим, від кого її отримав.

Chas News повідомляв, що МЗС Росії повернуло Боснії і Герцеговині подаровану Лаврову українську ікону.

Україна вимагає від Додіка повернути викрадену українську ікону