404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Допомога ФОП. «Карантинні» 8000 грн почнуть виплачувати до Нового року, обіцяє міністр
УНІАН

Матеріальну допомогу розміром 8 тис. грн для підприємців і найманих працівників, які страждають від карантинних обмежень у січні, планують почати виплачувати до Нового року, з 22 грудня.

Це пообіцяв міністр економіки Ігор Петрашко в ефірі телеканалу «Україна 24», передає УНН.

Відразу після завершення так званого «першого дедлайну» він анонсує початок виплат. Він закликав усіх бажаючих прискорити подачу заявок.

ФОПам і найманим робітникам до 21 грудня подати документи означає, що ці люди отримають до кінця року гроші на свій рахунок. Хто подасться після 21 грудня, швидше за все, отримає на початку наступного року. Це пов'язано з адмініструванням, необхідністю обробки реєстрів

Політик також пояснив деякі питання, що стосуються подачі заявки на допомогу.

«Наймані працівники можуть працювати як у фізичних осіб-підприємців (ФОПів), так і в компаніях іншої форми власності. Наприклад, якщо підприємство, ТОВ або ФОП, має 10 найманих працівників, то всі 10 працівників подаються самостійно через «Дію», отримуючи компенсацію 8 тис. грн. У випадку самого ФОП, ФОП також отримує ці 8 тис. грн», — сказав міністр.

Станом на 19 грудня понад 260 тис. українців оформили через «Дію» заявки на виплату «карантинних» 8 тис. грн.

З 14 грудня портал «Дія» почав приймати заявки на отримання від держави 8 тис. грн одноразової допомоги малому бізнесу через карантинні обмеження у січні.

Наймані працівники та ФОПи, діяльність яких підпадає під заборону в період посиленого карантину в січні, можуть оформити заявку на отримання допомоги з 14 до 31 грудня.

9 грудня уряд оголосив, що жорсткий карантин в Україні вводиться з 8 по 24 січня.

Ініційовані президентом Володимиром Зеленським закони щодо підтримки бізнесу на період карантину, що передбачають допомогу у 8 тисяч гривень для ФОПів, списання та відстрочку погашення податкового боргу, запрацювали з 10 грудня.

Раніше президент Зеленський також анонсував допомогу для підприємців і працівників, які припинили бізнес чи звільнилися через «карантин вихідного дня».

Як ми писали раніше, уряд повернув виплату компенсацій для фізичних осіб-підприємців 1-2 категорії з дітьми до 10 років. Програму фінансуватимуть за рахунок коштів з Фонду боротьби з коронавірусом.  Компенсація діятиме по 31 грудня.

Chas News також проаналізував можливі збитки для економіки країни карантину весняного зразка, якщо його запровадять найближчим часом.

Прем’єр оцінив роботу уряду протягом «ковідного» року та спрогнозував його діяльність у 2021-му