404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Допомога Україні від уряду США таки буде! Трамп нарешті підписав бюджет США на 2021 рік

Президент США Дональд Трамп підписав проект бюджету на 2021 рік, в тому числі рішення про військову допомогу Україні. Для американців буде довгоочікуваний пакет заходів зі стимулювання економіки в зв'язку з пандемією COVID-19.

Допомога Україні та протидія впливу РФ

Військова допомога Україні надаватимуться в рамках ініціативи сприяння в сфері безпеки. Гроші виділять на підтримку й допомогу Збройним силам України. Проєкт закону NDAA-2021 передбачає виділення Україні $250 млн оборонної допомоги, в тому числі $75 млн — на системи летального озброєння.

Бюджет США на 2021 фінансовий рік (починається 1 жовтня) передбачає $290 млн доларів на протидію впливу РФ, до нього входить і допомога Україні. На протидію Китаю буде направлено $300 млн.

Закон затверджено Конгресом США, сьогодні його підписав президент Дональд Трамп.

Гроші передбачені на «протидію впливу Росії і її спробам посіяти недовіру до демократичних інститутів у всьому світі».

Крім того, в бюджеті прописується заборона на фінансування діяльності, яка може сприяти стратегічним цілям РФ, і загрожує інтересам нацбезпеки США. Також Вашингтон виділяє гроші на підтримку програм розвитку демократій в РФ, країнах Європи, Євразії та Центральної Азії. Продовжується заборона на фінансування будь-якої діяльності з визнанням суверенітету Росії над окупованим українським Кримом.

При цьому $20 млн американці виділять на зміцнення демократії і громадянського суспільства в Центральній Європі. Це «забезпечення прозорості», незалежних ЗМІ, верховенства закону, прав меншин і програм по боротьбі з антисемітизмом.

Конгрес також обмежив Мінторгу, Мін'юсту і NASA можливість придбання в Росії, Китаю, КНДР та Ірану різного роду інформаційних систем у зв'язку з ризиком кібершпіонажу та кіберзагрозами.

Директор ЦРУ протягом 100 днів має надати Конгресу доповідь про корупцію і корупційну діяльність великих бізнесменів з Росії, а також країн Східної Європи, які, зокрема, підтримують російський уряд.

Крім того, документ містить положення про посилення санкцій проти російських трубопровідних проектів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін повідомила, що Сполучені Штати підтвердили підтримку України в рамках оборонного пакету допомоги. При цьому вона зазначила, що Україні необхідно продовжувати реформи у сфері оборони.

Кошти, виділені для боротьби з китайським впливом, повинні піти на протидію «політичному впливу уряду КНР, китайської комуністичної партії і всім організаціям, які діють від їх імені».

Як зазначено в законі, частина грошей, які отримають східні партнери США, повинні допомогти зменшити їх вразливість перед російським політичним тиском.

Окрема частина американського бюджету виділена на підтримку програм з розвитку демократії в Росії та інших країнах Європи, Євразії та Центральної Азії. Щонайменше 20 млн доларів будуть спрямовані на зміцнення демократії та громадянського суспільства в Центральній Європі.

Раніше чинний президент США Дональд Трамп підписав проект бюджету на 2021 фінансовий рік, в тому числі пакет заходів стимулювання економіки в зв’язку з пандемією, що дозволить уникнути припинення роботи уряду.

Весь проект бюджету на 2021 фінансовий рік, куди включені зазначені заходи щодо стимулювання економіки, становить $2,3 трлн.

Раніше Трамп відмовлявся підписувати законопроєкт.

Допомога американцям на час пандемії

Президент США підписав закон про державне фінансування й допомогу в період пандемії в розмірі $2,3 трлн. Він перед тим відмовлявся підписувати документ й критикував Конгрес.

Як повідомляє CNN, глава Білого дому поставив свій підпис під документом у неділю. «Президент запобіг виникненню урядового колапсу, який міг би розпочатися у вівторок», — йдеться у повідомленні.

Закон, зокрема, дозволяє щонайменше 12 млн громадян США отримувати протягом 11 наступних місяців виплати. Їх регулюватимуть дві ключові програми допомоги з безробіття в період пандемії. Крім того, документ дозволяє одноразову виплату на суму $600 для більшості американців. А в середині березня уряд підвищить виплату з безробіття на $300.

Те, що Трамп затягнув із затвердженням закону й не підписав його до суботи, означає, що люди, включені до певних програм допомоги, не отримають підтримки за останній тиждень року.

Обидві партії в Конгресі США впродовж останніх тижнів вели складні переговори щодо ухвалення законопроєкту з масштабним фінансуванням, спрямованим на підтримку державної економіки, бізнесу та громадян у період пандемії.

Трамп спочатку відмовився затверджувати цей документ, заявивши: «Я прошу Конгрес внести зміни до цього законопроєкту та збільшити сміховинні $600 до $2000 або до $4000 для сімейної пари».

Глава Білого дому також зазначив, що вимагає від Конгресу «негайно позбутися марнотратних і непотрібних пунктів» або надіслати йому на підпис інший проєкт закону.

Якби Трамп застосував вето до цього законопроєкту, уряду США загрожувало би припинення фінансування з федеральних фондів.

Заступник прессекретаря Білого дому Джадд Дір написав у Twitter: «Президент Дональд Трамп підписав H.R. 133, законопроект про виділення бюджетних коштів на фінансовий рік, який закінчується 30 вересня 2021 року. Він передбачає виділення екстреної допомоги та коштів на боротьбу з корона вірусом».

Трамп зазначив, що підконтрольна демократам Палата представників планує у понеділок проголосувати за збільшення допомоги під час пандемії з $600 до $2000 і що Сенат «розпочне процес» для затвердження вищих виплат.

«Фейковий президент». Трамп звернувся до Байдена