404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Індія дозволила експортувати вакцини від COVID-19. До України поїде щеплення AstraZeneca та Оксфорду

Індія розпочне експортувати вакцини проти коронавірусу cвого виробництва протягом двох тижнів після їх запуску в середині січня. Україна одержить у числі перших одну із них, фірми AstraZeneca.  

Про це повідомив ВВС представник міністерства закордонних справ країни.

Посадовець каже, що Індія не заборонятиме експорт вакцин, які вона виробляє, аби задовольнити місцевий попит.

Індія виробляє близько 60% вакцин у всьому світі, і багато країн з нетерпінням чекають, поки вона почне відвантажувати дози.

Країна офіційно затвердила екстрене використання двох вакцин, оскільки готується розпочати щеплення в січні.

Індія планує одну з найбільших кампаній щеплення у світі й прагне імунізувати близько 300 млн людей до липня.

Державний регулятор ліків дав «зелене світло» двом вакцинам. Одна розроблена AstraZeneca разом з Оксфордським університетом (Covishield), друга — місцевою фірмою Bharat Biotech (Covaxin).

Представник міністерства закордонних справ підтвердив, що план Індії щодо допомоги іншим країнам актуальний.

«Протягом двох тижнів після випуску вакцин ми дозволимо експорт до деяких наших південноазійських сусідів. Частину цього експорту ми оплатимо як подарунок, а інші буде забезпечено приблизно за тією ж ціною, за якою уряд купуватиме вакцини (у місцевої фірми)», — сказав ВВС співробітник МЗС, який побажав залишатися анонімним. Він додав, що Індія повністю усвідомлює свої зобов'язання перед сусідами та рештою світу як найбільший виробник вакцин у світі.

Федеральний міністр охорони здоров'я Раджеш Бхушан заявив, що Індія планує випустити вакцини COVID-19 до середини цього місяця. «Протягом 10 днів з дати дозволу на екстрене використання (3 січня) буде розпочато впровадження вакцин», — сказав він журналістам у Делі.

Гендиректор Інституту сироватки крові в Індії, який виробляє вакцину AstraZeneca в Індії, також намагався пояснити плутанину щодо експорту.

Спершу ЗМІ цутували Адара Пунаваллу, що Індія не дозволить експорт його вакцини протягом «декількох місяців». Він повідомляв Associated Press, що його компанії держава заборонила експортувати вакцину та продавати її на приватному ринку.

Але у вівторок він повідомив ВВС, що його фірмі дозволили експортувати вакцину за кордон для державних програм імунізації й він планує виконати угоди з Бангладеш, Саудівською Аравією та Марокко в найближчі кілька тижнів.

У понеділок він заявив, що його фірма може передавати вакцини лише уряду і що перші 100 млн доз будуть продані за спеціальною ціною в $2,74, «після чого ціна буде вищою».

Це викликало занепокоєння в сусідніх з Індією країнах, включаючи Непал та Бангладеш.

Бангладеш вже замовив 30 млн доз вакцини на першому етапі, повідомляє Reuters. У грудні міністр охорони здоров'я країни повідомив місцевим ЗМІ, що очікує першої партії щеплення до лютого.

Інститут сироватки крові та Bharat Biotech мають загальний запас понад 70 млн доз вакцин від COVID-19 і збільшить обсяги виробництва, щоб задовольнити зростаючий попит.

У вівторок обидва виробники вакцин опублікували спільну заяву, в якій сказано, що дві компанії забезпечать «глобальний доступ до наших вакцин від COVID-19».

Як ми писали ранішеІндія відбирає 300 млн «пріоритетних» людей, які першими отримають вакцини проти коронавірусу. Вакцинація 1,3 млрд жителів Індії розтягнеться до 2022 року.

Оксфордська вакцина від COVID: 70% ефективності, але значно дешевша