Коломойський, як і Маск, вкладає в біткоїни

Ігор Коломойський розкрив Високому суду Лондона свій актив у Грузії. Це ферма для майнінгу криптовалют, в яку бізнесмен інвестував $50 млн влітку 2017 року.

Раніше непублічний актив бізнесмен розкрив під час розгляду за позовом «Приватбанку» до Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та підконтрольних їм компаній.

Про актив написав суддя Трауер у тексті рішення щодо клопотання «Приватбанку» про докладний допит Коломойського на тему ферми.

«Приватбанк» наполягав на «перехресному допиті» бізнесмена, оскільки підозрював його в приховуванні реальної вартості грузинського активу.

З 2017 року, за рішенням Високого суду Лондона, активи ексвласників банку знаходяться під «всесвітнім арештом». Коломойського і Боголюбова зобов'язали надати суду перелік всіх великих об'єктів у власності. Вони це зробили на початку 2018 року.

Згідно з інформацією, яку розкрили Коломойський і його юристи, він інвестував в грузинську ферму $50 млн в червні 2017 року. Допомогли йому місцеві бізнесмени Олексій Кучухідзе і Георгій Капанадзе. Виробництвом оперували їх компанії Georgian Manganese LLC і Vartsikhe 2005 LLC.

За планом Кучухідзе, до 2021 року ферма мала добути 50 тис. біткоїнів приблизною вартістю у $1 млрд, пояснив Коломойський. Він очікував на зростання вартості біткоїнів з $2500 в 2017 році до $20 000 на початок 2021 року (поточна вартість криптовалюти — майже $51 тис.). Фактично майнінг проводився з листопада 2017 по листопад 2018 року і з травня по вересень 2019 року. За цей період бізнесмени видобули 3533 біткоїнів.

Як заявили юристи Коломойського, на даний момент їх клієнту належить не більше 1 тис. біткоїнів.

Юристи «Приватбанку» (фірма Hogan Lowells) засумнівалися в цій інформації і звернулися з клопотанням про допит Коломойського в кінці січня 2021 року. Суддя Трауер відхилив клопотання.

Нагадаємо, саме у біткоїн радив вкладати гроші Ілон Маск.

У грудні 2017 року «Приватбанк» звернувся до Високого суду Лондона, звинувативши колишніх власників і шість пов'язаних з ними британських компаній у виведенні $ 2,5 млрд.

Chas News повідомляв, що у США Коломойського та Боголюбова звинуватили в порушеннях при купівлі нерухомості.

Напередодні «Центренерго» продало компанії Коломойського електроенергію зі знижкою.

Вранці 22 лютого НАБУ вручило підозра Володимира Яценку, посадовцю «ПриватБанку» часів Коломойського і Боголюбова. Пізніше правоохоронці оголосили про другого знакового підозрюваного у справі про виведення з банку 136 млн грн — ексголову правління банку Олександра Дубілета.

Профспілка, близька до Коломойського, через суд заблокувала конкурс на голову правління «Приватбанку»