404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка оприлюднив короткий список претендентів на її здобуття

Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка визначив короткий список цьогорічних претендентів. Про це повідомляє офіційний сайт премії.

Члени Комітету, за результатами таємного голосування, сформували список творів у кожній з номінацій, допущених до третього туру.

У номінації «Література» до короткого списку потрапили:

  • Олена Герасим’юк, «Тюремна пісня»;
  • Оксана Луцишина, «Іван і Феба»;
  • Василь Махно, «Вічний календар»;
  • Володимир Рафєєнко, «Мондегрін (пісні про смерть і любов)».

Також журі відібрало й фіналістів у номінації «Публіцистика, журналістика»:

  • Станіслав Асєєв, «В ізоляції»;
  • Олена Білозерська-Воронова (Білозерська), «Щоденник нелегального солдата»;
  • Вахтанг Кіпіані, «Справа Василя Стуса».

Остання книга стала відома завдяки судовому процесу, про який писав Chas News. Суд заборонив згадувати в її тексті ім’я політика Віктора Медведчука як адвоката, який програв справу українського поета в радянському суді.

У номінації «Кіномистецтво» у списку зазначені:

  • Валентин Васянович (автор сценарію, режисер-постановник, оператор-постановник), Владлен Одуденко (художник-постановник), художній фільм «Атлантида»;
  • Наталя Ворожбит (режисер, автор сценарію), художній фільм «Погані дороги».

З повними списками фіналістів у номінаціях «Музичне мистецтво», «Візуальне мистецтво» та «Театральне мистецтво» можна ознайомитись на офіційному сайті премії.

У засіданні Комітету взяли участь: Юрій Макаров — голова Комітету, Тамара Гундорова – заступник голови Комітету, Дмитро Богомазов, Володимир Войтенко, Майя Гарбузюк, Ростислав Держипільський, Римма Зюбіна, Тетяна Кочубінська, Любов Морозова, Ігор Панасов, Влада Ралко, Михайло Рашковецький, Юлія Сінькевич, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Євгеній Стасіневич.

Третій тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року організатори запланували провести у лютому наступного року.

У 2019 році Шевченківську премію в номінації «Література, публіцистика, журналістика» отримали Богдан Горинь та Оксана Забужко.

Chas News повідомляв, що Гаррісон Форд повернеться в ролі Індіани Джонса для п'ятого та останнього епізоду франшизи.

The Guardian оголосив 50 найкращих фільмів 2020 року