«Крок за кроком позбудемося». Зеленський обіцяє, що КСУ запрацює після звільнення Тупицького
УНІАН

Президент Володимир Зеленський заявив, що Конституційний суд запрацює, щойно вдасться позбутися його очільника Олександра Тупицького. Він відсторонений від посади, однак  продовжує ходити на роботу.

Про це гарант сказав під час спілкування з журналістами на форумі «Україна 30».

«Конституційний суд зараз заблокований через товариша... ну, ви знаєте, якого. Але ми крок за кроком позбудемося товариша, почне працювати Конституційний суд».

Передісторія

Конституційний суд та його судді опинилися в центрі уваги після скандального рішення від 27 жовтня 2020 року щодо неконституційності відкритих електронних декларацій та деяких повноважень Національного агентства з запобігання корупції. (Верховна Рада вже повернула повноваження НАЗК з уточненнями щодо перевірки суддів).

28 грудня Офіс генерального прокурора направив поштою повідомлення про підозру голові КСУ Тупицькому у підкупі свідка і введенні в оману суду у справі колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова й «Зуєвського енергомеханічного заводу».

30 грудня у КС заявили, що вважають указ Зеленського про відсторонення Тупицького «юридично нікчемним» і закликали його скасувати. Правовий департамент секретаріату КС заявив, що Тупицький повинен далі виконувати свої обов’язки.

Представник Зеленського в КСУ запевнив, що Суд працюватиме і без Тупицького. 

Раніше Тупицький з Еміратів уточнив, скільки виклав за свій відпочинок. 

Chas News повідомляв, що 29 грудня Зеленський тимчасово відсторонив очільника КСУ від посади. 

Сам Тупицький імітує невручення підозри і відвідує робоче місце.

Тупицький попросив Зеленського розблокувало роботу КСУ