404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Лукашенко зізнався, що особисто наказавав розігнати учасників маршу на підтримку «народного ультиматуму»
Getty Images

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що особисто наказав розігнати учасників маршу на підтримку «народного ультиматуму».

Про це білоруський політик розповів в ефірі телеканалу «Білорусь 1».

«Це був мій наказ, щоб убезпечити людей», — сказав Лукашенко.

Самопроголошений президент Білорусі каже, що протестувальники планували захопити центр столиці. За словами політика, в них не вийшло реалізувати задумане. Тому активісти пішли у спальні райони.

«Темно, люди перелякані. Хтось о сьомій годині вийшов з діточками на вулицю. Це що, нормально, коли натовп п'яний, збожеволілий, проколотий наркотиками, прокурений і пропитий — сотні людей кинулися в ці райони», — наголосив він.

Реакція США

Кандидат в президенти США Джо Байден закликав розширити санкції проти Олександра Лукашенка та його оточення, повідомляє Reuters.

«Міжнародне співтовариство повинне істотно розширити санкції щодо підручних Лукашенка та заморозити офшорні рахунки, на яких вони зберігають своє вкрадене багатство», — заявив Байден.

Американський політик підкреслив, що у разі перемоги на президентських виборах він хоче розробити план підтримки «суверенної демократичної Білорусі» разом із лідерами Європи .

Раніше представниця Держдепартаменту Морган Ортагус заявила, що США продовжать підтримувати протестувальників проти режиму Лукашенка в Білорусі.

«США та весь світ солідарні з народом Білорусі. Вони продемонстрували чудову мужність і силу перед обличчям жорстоких репресій. Ми будемо і надалі підтримувати їх законні прагнення», — написала вона на своїй Twitter-сторінці.

Передісторія

25 жовтня у Мінську понад 100 тис. білорусів вийшли на марш на підтримку «народного ультиматуму». Під час акції протесту силовики затримали понад 300 людей.

Нагадуємо, 23 вересня Олександр Лукашенко таємно провів церемонію «інавгурації». Після цього білоруська опозиція закликала до безстрокової акції непокори Лукашенку. Країни Балтії розширили санкційний список громадян Білорусі, причетних до фальсифікації виборів та придушення мирних протестів.

Chas News повідомляв, що 13 жовтня Світлана Тихановська оголосила ультиматум Лукашенку. Вона дала йому 13 днів, щоб він оголосив про відхід з поста президента, зупинив на вулиці насильство та звільнив політв'язнів.

Раніше ми писали, що Світлану Тихановську, Марію Колесникову та Вероніку Цепкало висунули на Нобелівську премію миру.

Національний страйк у Білорусі. На підприємствах почалися протести