404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Макрон оголошує про проведення консультацій щодо реформи поліції
Getty Images

Еммануель Макрон оголосив «національну консультацію» щодо реформування поліції на тлі побоювань, що силовики втрачають довіру французької громадськості.

Цей крок відбувся після численних заяв про поліцейське насильство (кілька інцидентів зняли на відео) протягом останніх тижнів та гнівних протестів проти нового закону. Документ надає офіцерам повноваження, які, на думку критиків, загрожують свободі громадян та преси.

Поліція також розлючена і погрожувала страйками після того, як президент звинуватив поліцейських у расовій дискримінації, повідомляє The Guardian.

«Коли у вас колір шкіри не білий, вас зупиняють набагато більше. Вас визначили як частину проблеми. Це не може бути виправданим», — сказав Макрон минулого тижня в інтерв'ю, яке викликало гнів профспілок.

Президент загрозливо балансує між думкою громадськості та поліцейських.

У листі на три сторінки до керівника профспілки поліції він зазначив, що існує нагальна потреба реформувати силові органи.

Він оголосив, що в січні буде проводити масштабну консультацію, яка називатиметься Beauvau de securité — на честь площі Бовау у Парижі, де знаходиться міністерство внутрішніх справ, яке контролює сили законності та правопорядку в країні.

«Необхідно терміново діяти, щоб зміцнити довіру між французами та поліцейськими силами, водночас надавши поліції та жандармам засоби для виконання своїх зобов'язань та очікувань наших громадян», — написав Макрон Іву Лефевру, представнику Спілки поліції SGP-FO. Лефевр, який написав президентові, щоб висловити гнів силовиків щодо його коментарів, привітав швидку реакцію Макрона.

«Ми місяцями просимо глибокої реформи поліції», — сказав Лефевр.

Консультації, які будуть проводити представники поліції, обрані представники та керівники громад, розпочнуться у січні. Сторони розглянуть підготовку поліції, обладнання, рівень штатного розпису, використання телекамер, стосунки з громадськістю та створення більш незалежного внутрішнього дисциплінарного органу силовиків.

У своєму листі Макрон зазначив, що в ході консультацій будуть розглянуті сім сфер, визначених сферами реформ. Також сторони розглянуть давні скарги поліції на умови праці.

Президент сказав, що особисто розгляне ці питання.

Лідери профспілок заявили, що залишаються «обережними» щодо пропонованої консультації, а головна профспілка «Альянс» заявила, що не буде відповідати на запрошення Макрона.

«Альянс насамперед хотів би, щоб ті, хто захищає нас, були захищені самі. Ми не відповімо на запрошення президента Макрона, поки він не відповість на наші вимоги щодо захисту поліції», — сказав генеральний секретар профспілки Фаб'єн Вангемелрік агенції AFP.

Макрон та його міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманін заявили, що були «шоковані» нещодавніми кадрами того, як поліція била музичного продюсера Мішеля Цеклера у його паризькій студії, а також ймовірними нападами на мігрантів та журналістів під час демонтажу табору біженців у центрі столиці.

В інтерв'ю Brut, сайту відеоновин, у п'ятницю Макрон також оголосив про плани створити вебсайт, де люди могли б повідомляти про скарги на дискримінацію, і сказав, що камери для поліцейських будуть введені з червня наступного року. Однак він відкинув термін «поліцейське насильство», заявивши, що ні расизм, ні насильство не мають системного характеру.

Опитування Інституту Елабе для BFMTV показало, що 60% французів мають довіру до поліції — на 9% менше в порівнянні з 2019 роком. 64% заявили, що вважають, що лише меншість поліцейських чинять насильство. Ще одне опитування IFOP показало, що кількість людей, які впевнені в роботі поліції, склала лише 37%.

5 грудня  відбувся другий «марш свободи» — виступ проти урядового закону про глобальну безпеку, який пропонував заборонити знімати поліцейських та жандармів на службі з «наміром заподіяти їм шкоду». Групи casseursлюдей в капюшонах — розбивали та підпалювали магазини й транспортні засоби та вступали в сутички з поліцією.

У режимі Віші. Куди Еммануель Макрон веде Францію