404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Наступ на «Харківські угоди». Депутати від «Слуги народу» пропонують оголосити їх нечинними
Getty Images

Два депутата від фракції «Слуга народу» пропонують денонсувати (оголосити нечинною) угоду між Україною і Росією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України

Про це вони написали в новому законопроєкті від 12 березня, направленому на розгляд Комітету.

Саме через ратифікацію цієї угоди 2010 року Рада національної безпеки і оборони доручила СБУ розслідувати можливу державну зраду депутатів Верховної Ради шостого скликання.

Згідно з текстом законопроєкту, Кабінет Міністрів і Міністерство закордонних справ має повідомити Російську Федерацію про денонсацію угоди між Україною і РФ.

У пояснювальній записці автори пишуть, що законопроєкт сприятиме додатковим доходам до держбюджету України. Адже відбудеться зміна цільового призначення земель, займаних Чорноморським Флотом Росії, на рекреаційну зону.

Також, згідно з документом, «Харківські угоди» були підписані й ратифіковані всупереч національним інтересам України і реальній волі українського народу. Оголошення їх нечинними дозволить скоротити ризики, пов'язані з національною безпекою України.

Передісторія

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що депутатів, які в 2010 році голосували за «Харківські угоди», не покарають.

Міністр юстиції Денис Малюська допустив, що до відповідальності за «Харківські угоди», найімовірніше, притягнуть не депутати, а чиновників, які їх готували.

Глава РНБО Олексій Данілов заявляє, що міністри, які поставили свій підпис під «Харківські угодами», повинні нести кримінальну відповідальність.

У 2010 році за ратифікацію «Харківських угод» проголосувало 160 депутатів Ради від фракції Партії регіонів, дев’ять — від Блоку Юлії Тимошенко, сім — від Блоку «Наша Україна — Народна самооборона», 27 — від Комуністичної партії, 20 — від Блоку Литвина і 13 позафракційних.

Зокрема, ратифікацію підтримали такі на той момент депутати, як Рінат Ахметов, Володимир Литвин, Сергій Гриневецький (нинішній глава Одеської обласної державної адміністрації) і Вадим Столар (нині — депутат Ради від фракції «Опозиційна платформа — За життя»).

Як ми писали раніше, Данілову масово дзвонять учасники скандальних «Харківських угод».

Відлуння скандалу з Демченком. Заступник секретаря РНБО не розробляв «Харківські угоди» — МЗС