Олександр Клименко офіційно став головою САП

Новий генпрокурор Андрій Костін призначив керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка.

Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

«Сьогодні був призначений керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ним став Олександр Клименко, який був оголошений Конкурсною комісією переможцем чесного відбору і затверджений на посаді новим генеральним прокурором Андрієм Костіним одразу після його призначення», — зазначив він.

Нагадаємо, посада голови САП була вакантною після звільнення з цієї посади Назара Холодницького за власним бажанням 21 серпня 2020 року.

Конкурс для обрання нового керівника оголосили у січні 2021 року. У грудні конкурсна комісія оголосила рейтинг кандидатів — найбільше, 246 балів, набрав саме Клименко. Однак ці результати вона затвердила лише 19 липня 2022 року.

Призначення нового голови САП було однією з вимог Євросоюзу після надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.

Що відомо про Олександра Клименка 

Олександру Клименку — 35 років. Його професійна кар’єра розпочалася з посади слідчого, а потім старшого слідчого в органах внутрішніх справ Києва у березні 2010 року.

З листопада 2015 року — старший слідчий у Національній поліції.

Він розслідував розкрадання коштів в «Укрзалізниці». Клименко з’ясував, що чиновники укладали фіктивні договори, у такий спосіб виводячи кошти з держпідприємства. Він написав листа, щоб такі виплати зупинити. Проте його керівник вимагав відкликати цей лист, а коли Клименко відмовився, йому наказали здати посвідчення і залишити управління.

У березні 2016-го Клименко взяв участь у конкурсі й став детективом Національного антикорупційного бюро (НАБУ). А вже за рік — старшим детективом, з листопада 2017 року — керівником відділу.

За цей час він розслідував кримінальні провадження щодо екснардепа-втікача Олександра Онищенка, колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова, а також заступника глави Офісу президента Олега Татарова. Він очолював групи прокурорів у справі ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В ОП пояснили, чому Зеленський звільнив Демченка з РНБО