Органи влади не переміщатимуть в регіони. Там розміщуватимуть з нуля нові інституції
УНІАН

Органи виконавчої влади не планують переміщати в регіони, там хочуть створити нові відомства. Про це сказав міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов «Укрінформу».

«Новостворені органи, які не забезпечені приміщеннями, кадровим потенціалом у Києві, можуть бути розміщені із самого початку в регіональних центрах, де буде такий стимул для розвитку як регіону, так і підготовки місцевих кадрів з впровадженням їх на державну службу, ефективного урядування», — сказав політик.

Для такої ініціативи необхідно, щоб Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт про зміни до закону про Кабмін. Після цього уряд зможе перейти до конкретної дорожньої карти. Найближчим часом проєкт закону направлять до парламенту.

Уряд після цього зможе ухвалювати рішення про розміщення центральних органів виконавчої влади не лише у столиці.

Раніше президент Володимир Зеленський ініціював переміщення центральних органів виконавчої влади з Києва для підвищення благоустрою в регіонах. А у Кабінеті міністрів уже розробили пропозиції «деконцентрації» органів влади.

Після вступу на посаду президента Зеленський заявляв про ідею перемістити Адміністрацію президента (тепер Офіс президента) з центру Києва, а на вулиці Банковій створити художній музей. Тоді він говорив, що будувати нову будівлю надто довго, але якщо він буде працювати на Банковій, то «з глузду з'їде».

Однак уже майже два роки Офіс президента залишається на Банковій. Прохід до нього відкритий.

20 березня будівлю ОП пікетували й активісти її обмалювали, пошкодили двері й табличку при вході. Члени фракції «Слуга народу» та деякі інші нардепи сприйняли ці дії протестувальників вкрай критично.

Зеленський запропонував перенести частину міністерств із Києва