404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Останній удар республіканців по РФ. Адміністрація Трампа готує нові санкції проти «Північного потоку-2»
Getty Images

Державний департамент США повідомив європейські компанії, які причетні до будівництва газопроводу «Північний потік-2», про ризик запровадження нових санкцій адміністрацією наразі чинного президента Дональда Трампа.

«Ми намагаємось проінформувати компанії про ризики та переконати їх відмовитись від цієї справи, допоки не стало занадто пізно», – на умовах анонімності сказало Reuters джерело в уряді США.

За його словами, до четверга чи п’ятниці Держдеп опублікує звіт про компанії, які, на його думку, сприяють будівництву трубопроводу з РФ до Німеччини. В документ можуть включити компанії, які займаються страхуванням, прокладанням підводного трубопроводу та перевіркою проєкту.

Ймовірно, під санкції може потрапити страхова група Zurich Insurance Group.

Джерела агентства вказують, що останні місяці європейські компанії отримували запити від Держдепу щодо своєї ролі у будівництві труби. Джерело повідомило, що до четверга або п’ятниці Держдепартамент має випустити доповідь про компанії, які, на його думку, допомагають у будівництві трубопроводу.

Передісторія

Адміністрація Трампа виступає проти запуску газопроводу, який позбавить Україну прибуткових транзитних зборів та посилить вплив Росії на Європу. Вона також підштовхнула експорт американського скрапленого природного газу в Європу — палива, яке конкурує з трубопровідним газом з Росії.

Будівництво газопроводу відновилося 11 грудня.

Трубопровід вартістю $11 млрд, що є одним з найважливіших проектів Росії в Європі, викликав напруженість у відносинах між Вашингтоном і Москвою.

У Кремлі кажуть, що «Північний потік-2», який очолює державна енергетична компанія «Газпром», є комерційним проєктом.

Німеччина, найбільша економіка Європи, також говорить, що газопровід є лише комерцією. ФРН потребує газопроводу, оскільки зможе закриє вугільні та атомні електростанції з міркувань природоохорони та безпеки.

Обраний президент США Джо Байден виступав проти проекту, коли був віцепрезидентом за часів Барака Обами. Невідомо, чи готовий він піти на компроміс щодо проекту після 20 січня, коли він візьме на себе управління країною.

Передбачається, що «Північний потік-2» з’єднає Німеччину і Росію по дну Балтійського моря в обхід країн Балтії та Польщі. Будівництво газопроводу зупинили в кінці 2019 р. через схвалення конгресом США санкцій проти власників суден-трубоукладачів для проєкту.

 

Норвезька компанія DNV GL, яка мала сертифікувати газопровід «Північний потік-2» після закінчення його будівництва, відмовилася надавати цю послугу після нових санкцій США.

Сенат США затвердив оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, в якому передбачено нові санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».

Раніше Данія дозволила експлуатацію російського газопроводу «Північний потік-2».

Chas News повідомляв, що для добудови «Північного потоку-2» спецбаржу оформили на компанію з однієї людини.

У Німеччині завершили будувати відрізок «Північного потоку-2».

У Німеччині створюють фонд для добудови «Північного потоку-2»