Перемога демократів. Колегія виборщиків підтримала Байдена на виборах
Getty Images

Обраний президент США Джо Байден виграв голосування Колегії виборщиків. Він отримав 306 голосів, а чинний лідер Штатів Дональд Трамп — 232.

Про це повідомляє CNBS.

Обраний президент засудив Трампа за невизнання підсумків голосування.

«Цей юридичний маневр був спробою обраних чиновників і однієї групи штатів змусити Верховний суд стерти голоси більш ніж 20 мільйонів американців в інших штатах і передати президентство кандидату, який програв Колегію виборщиків, програв всенародне голосування і програв у кожному зі штатів, де він намагався переглянути голоси», — наголосив Байден.

Вирішальну роль у голосуванні відіграв штат Каліфорнія. 55 виборщиків цього штату проголосували за ексвіцепрезидента.

Байдена підтримали й в Арізоні, Джорджії, Мічигані, Неваді, Пенсильванії та Вісконсині. Раніше Трамп вимагав перерахувати голоси у перелічених вище штатах.

Разом із Байденом на посаду вступить Камала Гарріс. Вона працюватиме віцепрезидентом.

Передісторія 

Після виборів у США аналітики ключових американських медіа підбили проміжні підсумки голосування. Вони оголосили про впевнену перемогу Байдена у Пенсильванії та інших ключових штатах.

Ексвіцепрезидент набрав 306 голосів виборщиків, Трамп — 232. 20 січня Байден складе присягу президента та стане 46-м американським лідером. Трамп відмовляється визнати свою поразку і називає вибори сфальсифікованими.

Chas News повідомляв, що Вісконсин затвердив перемогу Байдена на виборах.

Раніше в ЄС представили план «глобальної» співпраці з США за президентства Байдена.

Напередодні Вісконсин затвердив перемогу Байдена на виборах.

Вибори в США. Верховний суд відмовився розглядати позов штату Техас. Це дозволяє колегії виборників затвердити перемогу Байдена