404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Рада міністрів ЄС збирається на засідання 19 квітня обговорити агресію РФ
Getty Images

У понеділок, 19 квітня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на запрошення представника ЄС Жозепа Борреля візьме участь в онлайн-засіданні Ради ЄС із закордонних справ,. Темою обговорення стане поведінка російської сторони.

МЗС України повідомило: «на порядку денному засідання Ради ЄС із закордонних справ за участю керівника дипломатії Європейського Союзу і міністрів закордонних справ усіх 27 держав-членів стоятимуть питання загострення ситуації з безпекою на тимчасово окупованих територіях України і навколо кордонів нашої держави, викликаного деструктивними й агресивними діями Російської Федерації».

Українське відомство наголошує, що Кулеба розповість колегам із Європейського Союзу про актуальну ситуацію з безпекою та обговорить «кроки «підтримки України з боку ЄС».

Передісторія

Ситуація на Донбасі загострилася наприкінці березня. На цьому тлі Росія здійснює нарощення своїх військ біля кордонів України. Пентагон закликав Росію пояснити свої дії щодо нарощування військових сил на кордоні з Україною та в окупованому Криму.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і президент України Володимир Зеленський за підсумками переговорів у Парижі в п'ятницю закликали Росію відвести війська від кордону з Україною.

Міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що Росія представляє «конкретну загрозу» безпеці Європи.

Британія відправить два бойових кораблі до Чорного моря на знак підтримки України