Радник мера Києва вважає неможливим повний локдаун у столиці
MediaSapiens - Детектор медіа

«Ніколи не зможемо закрити Київ» — заявив радник мера Києва, секретар штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Володимир Бондаренко  в ефірі телеканалу «Обозреватель TV».

На його думку, у Києві слід відновити контроль за хворими на COVID-19 і контактними особами за допомогою додатку «Дій вдома».

Ми можемо або влаштовувати локдауни, або врешті-решт взяти під контроль хворих з легкою формою, контактних осіб, які перебувають на самоізоляції, через програму «Дій вдома», і таким чином перервати цей ланцюжок передачі хвороб.

Карантин вихідного дня, на думку Бондаренка, не вирішує проблему, а є «частковим виходом з ситуації». Він також нагадав, що на початку пандемії навесні поточного року саме контроль за хворими і контактними дозволив не допустити спалаху COVID-19 у столиці.

«Ця історія спрацювала на початку пандемії. Тоді до міста з різних країн повернулося близько 100 тисяч осіб. Ми ніколи не зможемо закрити Київ на повний локдаун. І тому, якщо ми дійсно хочемо перервати ланцюжок заражень, нам необхідні ті дії, які реально зможуть призвести до цього», — наголосив чиновник.

Карантин в Україні — передісторія

11 листопада Кабінет міністрів прийняв рішення про введення з 14 по 30 листопада карантину вихідного дня. Він діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

У вихідні дні до обмежень, передбачених у будні, додається заборона на роботу кафе і ресторанів (за винятком послуги «з собою»), роботу ТРЦ, інших розважальних закладів, фітнес-центрів та ін.

Напередодні Верховна Рада провалила голосування за скасування карантину вихідного дня.

За минулу добу в Україні підтвердили ще майже 12,5 тисяч нових випадків COVID-19.

За злам додатку «Дія» віцепрем’єр обіцяє хакерам один мільйон гривень