Речник Кремля запевняє, що пересування російської техніки «не повинно викликати занепокоєння»
Getty Images

Представник Кремля заявив, що пересування Росією військової техніки «не повинно викликати найменшого занепокоєння» у жодної країни світу. Про це сказав речник російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

На запитання про військову техніку РФ біля кордонів із Україною і чи можуть російські військові «заблукати, як у 2014 році» на Донбасі, Пєсков відповів: «Ніхто не блукав і не блукає».

Він також заявив, що армія РФ «пересувається на російській території у тих напрямках, у яких вважає за потрібне, і в тому вигляді, в якому вважає за потрібне».

Для забезпечення надійної безпеки нашої країни. Це не повинно ні в кого викликати найменшого занепокоєння. Росія не становить загрозу для жодної країни світу, включаючи Україну. Але завжди дуже уважно ставиться до власної безпеки

30 березня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив, що РФ зосередила вздовж державного кордону України та на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп і під виглядом підготовки до навчань планує стягнути ще до 25 батальйонних тактичних груп, що «створює загрози воєнній безпеці нашої держави».

У Головному управлінні розвідки Міноборони заявили, що Росія завершує підготовку комплексу заходів для провокації українських військових. Стурбованість ескалацією ситуації на Донбасі висловили й у Міністерстві оборони США.

Раніше The New York Times з посиланням на власні джерела повідомляли, що Росія стягнула до кордону з Україною близько 4 тис. військових.

Напередодні Макрон і Меркель закликали Путіна припинити вогонь на Донбасі. 

У Пентагоні відреагували на активність РФ біля кордонів України