Російські війська у Маріуполі виснажені, але їх перекинуть на нові напрямки — британська розвідка

Отримавши повний контроль над Маріуполем, Росія імовірно одразу, без необхідного переоснащення, перекине свої війська з міста на інші напрямки на Донбасі.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посилання на дані розвідки.

Згідно з повідомленням, з металургійного заводу «Азовсталь» вийшло близько 1700 українських військових. Скільки ще захисників перебуває не об'єкті, не відомо.

Британська розвідка відзначає, що після багатьох тижнів виснажливих боїв у місті російські підрозділи потребують переоснащення та поповнення перед направленням на інші напрямки. І цей процес займе багато часу, якщо усе робити ретельно. Однак імовірно ворожі війська з Маріуполя одразу кинуть у нові бої.

«Російські командири вимушені демонстративно досягати оперативних цілей. Це означає, що росія імовірно буде перекидати свої сили без необхідної підготовки, що може призвести до подальшого виснаження сил», — йдеться у прогнозі російської розвідки.

Нагадаємо, 16 травня Генштаб повідомив про початок операції з порятунку оборонців «Азовсталі». В перший день з території заводу вийшли 265 військових. Скільки бійців залишили «Азовсталь» у наступні дні українське керівництво не повідомляло.

Міноборони рф при цьому стверджує, що за три дні у полон здалился 1740 військових, серед яких 80 були поранені. За даними ЗМІ, частину з них розмістили у лікарні окупованого Новоазовська, а інших у СІЗО на окупованих територіях та у росії. 

Ганна Марял, заступник міністра оборони України, заявила така формула — єдина можлива для порятунку захисників Маріуполя. Українських бійців планують обміняти на російських полонених.

У держдумі рф тим часом вже запропонували заборонити обмін бійців полку «Азов» та навіть відновити для «суду» над ними смертну кару.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Червоний Хрест розповів про свою роль у порятунку захисників «Азовсталі»