404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Росія відновила будівництво «Північного потоку-2» у Балтійському морі
Getty Images

Російський корабель-трубоукладач «Фортуна» у Балтійському морі відновив будівництво газопроводу «Північний потік-2», за словами оператора газогону.

Як повідомляє Reuters i DW, судно «Фортуна» російської компанії КВТ-РУС у водах Данії почало роботи по відновленню будівництва «Північного потоку-2».

За інформацією компанії-оператора газогону, судно відновило роботи біля данського острова Борнгольм відповідно до отриманих раніше узгоджень.

«За даними порталу відстеження суден Marinetraffic, баржа перебуває приблизно за 28 км від данського острова Борнгольм», — уточнюється в повідомленні. Поруч із нею розташувалися ще кілька російських суден, які мають надати підтримку «Фортуні».

19 січня Сполучені Штати внесли до санкційного списку цей самий російський корабель «Фортуна».

Передісторія

Газопровід «Північний потік-2» добудований вже більш ніж на 90 %. 94% газопроводу Nord Stream 2 завдовжки 1234 км та вартістю 10 млрд вже завершено.

Залишилося прокласти лише кілька десятків кілометрів труб в водах Данії та Німеччини. США за допомогою санкцій хочуть зірвати добудову газопроводу.

Проти цього проєкту протестують і деякі країни Східної Європи. Вони заявляють, що «Північний потік-2» лише посилить залежність Європи від газових поставок з Росії. У той же час захисники нового газопроводу звинувачують США в тому, що вони прагнуть закрити «Північний потік-2» просто тому, що хочуть наростити продажі власного скрапленого газу.

Роботи з прокладання труб були зупинені наприкінці 2019 року через оголошення США санкцій. Зараз російська сторона намагається знайти шляхи завершити будівництво власними силами, але західні компанії через санкції відмовляються сертифікувати і страхувати газопровід.

У грудні 2020-го «Фортуна» побудувала 2,6 км магістралі «Північний потік-2» у водах Німеччини.  

3 січня норвезька компанія DNV GL, яка повинна була сертифікувати газопровід «Північний потік-2» після закінчення його будівництва, відмовилася надавати цю послугу після нових санкцій США.

6 січня кряд землі Мекленбург — Передня Померанія екстрено створив фонд, який прийме на себе ризики санкцій США проти підрядників «Північного потоку-2».

14 січня послідовники екоактивістки Ґрети Тунберг вийшли на акцію протесту проти будівництва «Північного потоку-2» у Берліні та ще трьох містах Німеччини.

19 січня концерн Bilfinger SE вийшов з проєкту «Північний потік-2» через загрозу санкцій з США. Це перша німецька компанія, яка покинула будівництво російського газопроводу.

З 15 січня 2021 року будівництво магістралі судно повинно було продовжити. Минулого тижня баржа вийшла з німецького порту Вісмар. Однак через день шляху корабель-трубоукладач зупинився на рейді порту Росток.

Chas News повідомляв, що норвезька компанія відмовилися сертифікувати «Північний потік-2» під загрозою санкцій.  

За Навального. Європарламент закликав запровадити нові санкції проти Росії