Журналісти The Insider отримали доступ до секретних документів, пов'язаних зі смертю російського опозиціонера Олексія Навального. Серед них нібито виявили інформацію, що перед смертю в Навального були симптоми отруєння.
«Як підтверджують лікарі, ці симптоми однозначно вказують на те, що Навальний був отруєний», — йдеться в публікації.
У ранній версії йдеться про те, що 16 лютого 2024 року Навальний, перебуваючи у прогулянковому дворі, відчув себе погано. В документі було вказано, що про це він повідомив черговому працівникові установи, який вивів останнього з приміщення прогулянкового двору до приміщення секції № 4 ЄПКТ.
«Далі, засуджений Навальний А.А. ліг на підлогу, після чого почав висловлювати скарги на різкий біль у ділянці живота, у нього почалося рефлекторне виверження вмісту шлунку, проявилися судоми, і він знепритомнів, про що негайно було повідомлено медичним працівникам виправної установи», — йдеться в цьому документі.
РосЗМІ наголошує, що в пізнішій версії цієї ж постанови, яка стала остаточною, про біль у животі, блювоту і судоми Навального вже не згадували.
Видання пише, що в його розпорядженні є також опис «вилучених об'єктів», де фігурують «зразки блювотних мас», які було віддано на експертизу, хоча офіційно не повідомлялося ні про блювоту, ні про експертизу.
У статті зазначається, що ці документи підтверджують слова Юлії Навальної, яка раніше заявляла, що в останні хвилини перед смертю Навальний скаржився на гострий біль у животі.
Реаніматолог Олександр Полупан, який лікував Навального в омській лікарні після отруєння Новачком 2020 року, заявив виданню, що зазначені в документах симптоми суперечать офіційній версії смерті політика.
«Офіційна причина смерті — порушення серцевого ритму — ніяк не пояснювала б тих симптомів, які ми бачимо в ухвалі: різкий біль у животі, блювота і судоми. Навряд чи такі симптоми можна пояснити чимось окрім отруєння. Короткий проміжок часу між болем у животі та судомами свідчить на користь того, що це могла бути, наприклад, фосфороорганічна речовина», — сказав він.
Видання пише, що з цим висновком згодні й інші опитані ним лікарі різних спеціальностей.
«На користь застосування отруйної речовини свідчать й інші факти: влада довго не віддавала тіло і не допустила проведення альтернативної експертизи біоматеріалів. Однак лише тепер факт отруєння підтверджено документально», — підсумовується в публікації.
Справа Олексія Навального
У 2019 році Олексія Навального отруїли речовиною групи «Новачок».
Сhas News нагадує суть його справи і послідовність подій.
20 серпня 2019 року Навальному стало зле на борту рейсу Томськ — Москва. Літак екстрено сів в аеропорту Омська, де опозиціонера доправили в реанімацію. За кілька днів його перевезли на лікування в Німеччину — в берлінську клініку Сharite.
2 вересня 2019 року. Уряд Німеччини заявив, що Навального отруїли речовиною групи «Новачок».
17 грудня 2019 року. Президент РФ Володимир Путін прокоментував розслідування журналістів про те, що Навального могли отруїти співробітники ФСБ.
«Кому він потрібен? Якби хотіли, довели б до кінця», — заявив Путін.
17 січня 2020 року. Після лікування Навальний з дружиною повернувся до Москви літаком з Берліна. Одразу на паспортному контролі його затримали.
У федеральній службі виконання покарань (ФСВП) затримання опозиціонера формально прив’язали до так званої «справи «Ів Роше».
У 2013 році Олексію Навальному та його брату Олегу висунули звинувачення в розкраданні коштів ТОВ «Ів Роше Схід» і ТОВ «Багатопрофільна процесингова компанія» і легалізації цих коштів.
30 грудня 2014 року Олексія Навального засудили до 3,5 років ув’язнення умовно з випробувальним терміном у 5 років.
11 січня 2021 року ФСВП звернулася до суду з вимогою замінити Навальному умовний термін на реальний. У відомстві вважають, що Навальний порушив умови випробувального терміну, коли не повертався з-за кордону після лікування.
19 січня 2021 року. Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального опублікував розслідування про так званий палац президента Путіна біля Геленджика. Відео мало великий резонанс по всьому світу. На сьогодні воно зібрало 121 млн переглядів.
Росією прокотилась хвиля мітингів на підтримку Навального. Його учасників масово затримували силовики.
2 лютого 2021 року. Суд в Москві засудив Олексія Навального до 3,5 років колонії. Суддя врахував його перебування під домашнім арештом, яке тривало півтора місяці, а також перебування у СІЗО. Остаточний строк ув’язнення становитиме два роки шість місяців і два тижні. Він закінчується в кінці липня — на початку серпня 2023 року.
28 лютого 2021 року. Навального перевезли до виправної колонії у Володимирській області.
9 червня 2021 року. Російський суд заборонив діяльність опозиційних організацій «Фонд боротьби з корупцією», «Фонд захисту прав громадян» та «Штаби Навального». Їх було визнали «екстремістськими».
4 серпня 2023 року Московський міський суд оголосив вирок російському опозиціонеру Олексію Навальному. Його засудили до 19 років колонії особливого режиму за шістьма статтями про «екстремізм».
16 лютого 2024 року російський опозиціонер Олексій Навальний помер у колонії №3 Ямало-Ненецького автономного округу рф.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.