404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Щеплення під звуки органа. У соборі в Солсбері, відомому за «справою Скрипалів», вакцинують людей
Getty Images

Собор в англійському місті Солсбері, що став широко відомим під час розслідування замаху через отруєння «Новачком», зараз перетворили на центр масової вакцинації від коронавірусу.

Як повідомляє Associated Press, 800-річний собор отримав нове застосування як один із близько 20 центрів масової вакцинації, відкритих в Англії останніми тижнями.

Тепер сюди щодня приходять сотні людей поважного віку та очікують своєї черги на безпечній дистанції уздовж великого нефу.

 Це значний контраст порівняно з ситуацією під час епідемії чуми у XVII сторіччі, коли собор був замкнений.

Додатковою особливістю вакцинаційного центру у соборі стало те, що люди, які приходять на щеплення, мають нагоду послухати твори Баха, Генделя та інших композиторів, які виконує органіст собору.

«Зараз, у час кризи, люди збираються разом і хочуть послухати музику, і в години радості люди також хочуть слухати музику. І це може заспокійливо впливати на тих, хто ймовірно почувається стривоженим з різних причин», — розповідає Девід Холлс, музичний директор собору.

Люди, з якими спілкувалися репортери, розповідають, що дуже задоволені можливістю прийти на щеплення у таке символічне та атмосферне місце. Деякі навіть надсилали пану Холлсу прохання про те, які твори хотіли б почути, вказуючи, на котру годину записані.

Британія поставила за мету до середини лютого вколоти першу дозу вакцини понад 15 млн осіб. У рамках цієї хвилі вакцинації щеплення отримують найстарші та найбільш вразливі громадяни, а до 18 вересня хочуть провакцинувати вже все доросле населення.

Собор у Солсбері став широко відомим за межами Британії після замаху на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки, яких російські спеслужби отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новачок».

Співробітники російського ГРУ Александр Петров і Руслан Боширов, які, за даними британської влади, були виконавцями замаху, ствержували в інтерв'ю, що вони — просто туристи і поїхали в Солсбері, тому що друзі порадили їм подивитися на «знаменитий Солсберійський собор». Поліція Британії й досі збирає свідчення у справі.

А у Франції дискотеки можуть стати центрами вакцинації

Закриті вже майже рік танцполи в нічних клубах Франції скоро можуть  використати як центри вакцинації від COVID-19, повідомляють французькі ЗМІ.

З такою метою уряд пропонує перепрофілювати 1,6 тис. закладів по всій країні. Президент Національної профспілки дискотек і місць відпочинку Патрік Мальваес виступив з пропозицією «трансформувати їх в центри екстреної вакцинації населення».

Він вказав, що закриті з середини березня 2020 року клуби є однією з найбільш постраждалих через пандемію сфер діяльності.

За його словами, трансформація у медичні центри дозволить прискорити поширення вакцин для «повернення до нормального життя країни і відкриття наших закладів».

Згідно з даними статистичного сайту Worldometers, всього у Франції за час пандемії діагностували понад 3 млн випадків зараження коронавірусів. Понад 73 тис. інфікованих померли.

Тим часом у Франції як мінімум першу дозу вакцини від коронавірусу отримали близько 1 млн осіб. Влада планує вакцинувати 15 млн жителів до кінця червня.

Однак, вказують ЗМІ, захворюваність, смертність і масштаб госпіталізацій у Франції залишаються на високому рівні. В результаті з'явилися повідомлення ЗМІ, що в країні, де діє комендантська година, уряд введе третій жорсткий карантин. Перший діяв в березні-травні 2020 року, другий — в жовтні-грудні.

1500 французьких дискотек влада закрила в березні і відтоді вони не відкривалися. Заклади отримують держдопомогу зі спеціального фонду підтримки, але третина, за прогнозами Мальваеса, не відкриється знову після пандемії.

Новий рік деякі європейці відсвяткували на незаконних рейвах всупереч карантину. Іспанія і Франція гульнула на двох вечірках, барселонці трималися 40 годин.

«Епідемія коронавірусної хвороби — гірше, ніж пандемія іспанки»