404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Стерненка і Демчука відпустили під домашній арешт
Facebook / Masi Nayyem

Одеський Апеляційний суд змінив запобіжний захід Сергію Стерненку і Руслану Демчуку з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Про це повідомив адвокат Стеренка Масі Найєм у Facebook.

«Перемога. Сергія звільнили з-під варти у залі суду. Обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Попереду розгляд апеляційної скарги на вирок (16 квітня)», — написав він.

 

Перемога. Сергія звільнили з-під варти у залі суду. Обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Попереду розгляд апеляційної скарги на вирок (16 квітня).

Posted by Masi Nayyem on Friday, April 9, 2021

У Telegram-каналі Стерненка наголосили, що так само змінили запобіжний захід Руслану Демчуку. Він спільно із Стерненком проходить як обвинувачений.

16 квітня відбудеться апеляція на вирок Стерненку і Демчуку, згідно з яким обидва отримали більше семи років колонії.  

Передісторія

23 лютого 2021 року Приморський суд Одеси визнав Сергія Стерненка винним у справі про викрадення людини. Вирок — сім років і три місяці ув'язнення з конфіскацією половини майна.

Ввечорі того ж дня близько тисячі людей у Києві вийшли на акцію протесту. На Банковій протестувальники намагались прорватися до Офісу президента. В результаті затримали 24 особи, 27 силовиків отримали травми.

26 лютого Масі Найєм, адвокат Стерненка, заявив, що активіст не вважає себе винним, тому не звертатиметься щодо амністії до президента. 

Довідка

Сергій Стерненко — фігурант двох резонансних справ.

Перша — щодо викрадення людини — депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича, який також керував осередком проросійської партії «Родіна». Суддя 23 лютого визнав активіста винним за всіма статтями, тобто у викраденні людини за попередньою змовою осіб та незаконному зберіганні зброї. По ній Стерненка засуджено на сім років і три місяці ув'язнення з конфіскацією половини майна. 

По другій розслідування ще триває. Активісту інкримінують умисне вбивство Івана Кузнецова та нанесення поранень Андрію Ісайкулу. Стерненко стверджує, що діяв в рамках законного самозахисту. Ця справа наразі також слухається у Приморському суді Одеси.

Озвучили нову вартість ремонту ОПУ після «Стерненко-протесту»