Трамп відмовився свідчити у справі імпічменту
Getty Images

Колишній президент США Дональд Трамп відмовився свідчити у справі імпічменту під час розгляду в Сенаті.

Із запитом заслухати 45-го президента у залі виступили демократи. Водночас адвокати його відхилили, повідомлють Reuters і CNN.

«Президент не буде давати свідчення в межах неконституційного провадження», — відповіли представники Трампа. Адвокати також назвали такі дії опонентів «піаром».

Демократи ж вважають, що відмова свідчити лише підтримує й так негативні висновки щодо дій колишнього очільника Білого дому під час мітингу, в результаті якого його прихильники захопили Капітолій.

Передісторія

Суд щодо імпічменту має розпочатися на тижні, який починається 8 лютого.

13 січня Палата представників затвердила одну статтю імпічменту Трампа, що зробило його першим президентом в історії США, якому оголосили імпічмент двічі. 25 січня статтю отримав Сенат США.

Демократи взялись розглядати резолюцію про імпічмент після того, як тодішній віцепрезидент Майк Пенс відхилив прохання застосувати 25-ту поправку до Конституції США щодо усунення Трампа.

Лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл раніше запропонував відкласти судовий розгляд до середини лютого, щоб дати юридичній групі Трампа час на підготовку.

Прихильники Дональда Трампа 6 січня прорвалися у Капітолій, що призвело до евакуації законодавців та 5 смертей, включаючи поліцейського.

Трамп назвав дії щодо оголошення йому імпічменту «найбільшим полюванням на відьом».

Справа про імпічмент. Трампа залишили п'ять адвокатів, які мали його захищати