У відповідь на події у Санкт-Петербурзі Київ висилає працівника посольства РФ
МЗС України

Старший дипломат посольства Росії в Києві має залишити територію України до кінця дня 21 квітня у відповідь на вислання українського консула у Санкт-Петербурзі.

«Висловлюємо рішучий протест щодо неправомірного затримання 16 квітня співробітника Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі та надання йому припису залишити територію РФ до 21 квітня. Повністю відкидаємо висунуті консульському співробітнику звинувачення», — говориться в заяві речника Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

Українські дипломати також наголосили, що російська влада грубо порушує низку конвенцій та вкотре підтверджує обраний Росією курс на подальше загострення.

«У відповідь на зазначену провокацію старший дипломат посольства Росії в Києві має залишити територію України впродовж 72 годин, починаючи із 19 квітня», — зазначається в повідомленні МЗС.

 

16 квітня Федеральна служба безпеки Росії затримала консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка «в ході зустрічі з російським громадянином при отриманні інформації закритого характеру, що міститься в базах даних правоохоронних органів і ФСБ Росії».

«Вчора ми стикнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства», — підкреслив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.

17 квітня МЗС Росії рекомендувало українському консулу у Санкт-Петербурзі Олександру Сосонюку залишити територію країни до кінця дня 21 квітня.

Український дипломат розповів, як Києву слід відреагувати на затримання консула України (оновлено)