«Вали до Ростова!». Активісти встановили шибеницю біля маєтку очільника КСУ (фото, відео)
Ярослава Жуковська

7 листопада організатори акції «Тупицький — вали до Ростова!», «Автомайдан» та Центр протидії корупції, влаштували автопробіг до маєтку очільника Конституційного Суду України Олександра Тупицького.

Будинок знаходиться у Василькові під Києвом. Раніше голова КСУ запевнив, що маєток належить його тещі Ларисі Колпаченко.

Про це повідомляє Громадське радіо.

Близько 40 машин направилися до будинку голови КСУ. Біля маєтку демонстранти вимагали відставки Тупицького. Водночас поліція заблокувала рух авто. Між учасниками автопробігу та правоохоронцями сталися поодинокі сутички.

На початку акції організатори роздали учасникам автопробігу українські прапори та стрічки, які можна почепити до автівки. За інформацією керівників акції, наразі Тупицький відпочиває у маєтку тещі. Тому вони і вирішили провести акцію протесту саме там.

Активісти встановили шибеницю біля маєтку очільника КСУ / Центр протидії корупції

Учасникам вдалося встановити шибеницю біля паркану маєтку. Під час акції протестувальники запалювали димові шашки.

Передісторія

Журналісти «Схем» виявили  у тещі голови КСУ Лариси Колпаченко маєток із басейном під Києвом у Василькові. Площа будинку — 211,4 кв. м, земельної ділянки — понад 23 сотки.

Маєток та землю придбані у серпні 2018 року та оформлені на тещу Тупицького. Суддя оформив на себе лише 7,5 соток землі у Василькові. Їх він і вніс до декларації.

Тривалий час теща Тупицького працювала в аптеці у Донецьку, передає видання.

Журналісти наголошують, у вересні 2013 року родина судді придбала чотирикімнатну квартиру площею 216,5 м² у ЖК «Новопечерські Липки». Згодом докупила ще два паркувальних місця там же.

Купівля нерухомості відбулася після призначення Тупицького на посаду судді КСУ у травні 2013 року.

Середня вартість 1 кв. м у цьому ЖК станом на 2013 рік становила $2900. Тобто квартира такою площею коштувала понад $600 тис. ЗМІ пише, що майно записали на матір судді Галину Тупицьку.

Chas News повідомляв, що Верховна Рада не змогла призначити двох суддів КСУ на вакантні посади.

Раніше ми писали, що справу мера Одеси щодо брехні в декларації закрили через рішення КСУ.

Прем'єр-міністр України запевнив, що ситуація з КСУ не вплине на співпрацю з МВФ