Венедіктова каже, що їй не передавали матеріалів для оголошення підозри Медведчуку
УНІАН

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що до неї не надходили матеріали для підписання підозри нардепу та куму Володимира Путіна — Віктору Медведчуку.

Про це вона повідомила у коментарі журналістам «5 каналу».

19 лютого Рада нацбезпеки та оборони України запровадила санкції проти Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Тоді її представники зазначили, що санкції запроваджені «через фінансування тероризму». Однак досі прокуратура не висунула офіційних звинувачень чи підозр.

Про це журналісти й запитали Венедіктову. У відповідь генпрокурор зазначила, що є декілька кримінальних проваджень, в яких фігурує Медведчук. Проте органи слідства не приносили їй на підпис матеріалів для підозри.

«На сьогодні жоден орган досудового розслідування матеріалів не надав (для підозри Медведчуку, — ред.)», — зазначила Венедіктова.

При цьому вона запевнила, що голосувала за запровадження санкцій на засіданні РНБО.

По санкціях, ви знаєте позицію. Матеріали, які були надані Службою безпеки, я вважала їх обґрунтованими, такими, що заслуговують на увагу. І я проголосувала

Водночас вона уточнила, що кримінальних проваджень, в яких фігурує Медведчук, є декілька (серед них фактові).

«Справ багато, які з них перспективні — подивимося, ми працюємо в цьому напрямі», — наголосила Венедіктова.

Санкції проти Медведчука

19 лютого РНБО запровадила санкції проти ряду юридичних та фізичних осіб, серед яких — Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

Крім цього, РНБО доручила Кабінету Міністрів вжити невідкладних заходів для повернення у держвласність частини нафтопродуктопроводу, що належить особам, афілійованим з Медведчуком.

Медведчук заявив, що вважає санкції проти нього та його дружини «незаконними». Сама Марченко, коментуючи введення проти неї санкцій, заявила про початок політичної кар’єри.

Майже 60% українців, згідно з опитуваннями, схвалюють рішення щодо запровадження санкцій проти Медведчука та його дружини Марченко. На підтримку цього рішення висловилися і Сполучені Штати.

Медведчук уже оскаржує указ президента Володимира Зеленського про застосування санкцій проти нього.

Марченко, а також цивільна дружина його соратника Тараса Козака Наталія Лавренюк теж оскаржують у Верховному Суді санкції, запроваджені проти них.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розглянув перший з позовів про оскарження указу президента Володимира Зеленського про запровадження санкцій проти нардепа від «ОПЗЖ» Тараса Козака та телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK, які йому належать. У скасуванні санкцій було відмовлено. Залишилося ще 10 позовів.

В ЗМІ оприлюднили нові плівки «Медведчука — Суркова»