Відлуння суботньої акції. Міністри засудили вандалізм та підпал таблички на ОП
УНІАН

Кабінет Міністрів засудив неправомірні дії, які відбулись під Офісом президента 20 березня та закликав українців реалізовувати своє законне право на протест виключно у мирний спосіб.

Про це міністри написали у заяві на урядовому порталі.

Вони зазначили: «Конституція України гарантує право громадян на мирне зібрання та демонстрації. Таке право — один зі стовпів сучасної представницької демократії. Водночас члени Кабінету Міністрів України рішуче засуджують вандалізм та наругу над державними символами під час акцій протесту».

Політики вважають, що «неправомірні дії», які відбулись під Офісом президента 20 березня, є «неприйнятними та суперечать європейським цінностям», що закріплені в Конституції України. Уряд закликав усіх громадян утримуватися від подібних дій та реалізовувати свої права виключно у мирний спосіб.

Міністри зазначили, що очікують від МВС та СБУ розслідування подій 20 березня та надання їм відповідної правової оцінки.

«Голос» не бачить сенсу в позачерговому засіданні Ради через погром на Банковій

Лідер фракції «Голос» Ярослав Железняк вважає недоцільним ініціативу народних депутатів з фракції «Слуга народу» про проведення позачергового засідання Верховної Ради у зв'язку з акцією біля ОП 20 березня.

Про це Железняк сказав у коментарі «Інтерфакс-Україна».

Скликання позачергового засідання саме по кейсу подій, які відбулися в суботу на Банковій, чесно кажучи, показує немудрість і незрілість чинної влади. Я не розумію, чому, коли відбувалися жахливі події на сході (України — Прим. ред.), позачергове засідання ніхто не скликав.

Далі нардеп перерахував інші випадки, коли варто було скликати засідання ВРУ: «відкриті кейси корупції в чинній владі», проблеми, в тому числі з судовою системою, проти якої і вийшла більшість протестуючих. Железняк додав: «Воно не скликається і в зв'язку зі збільшенням захворювань на коронавірус, і для прийняття податкових пільг або рішень про підтримку бізнесу».

На думку нардепа, ініціатива про скликання позачергового засідання парламенту виглядає «як бажання отримати якісь ефемерні політичні бали та ще більше нагнітає ситуацію».

Глава фракції вважає, що позачергове засідання варто скликати для розгляду тільки одного питання — судової реформи. Він підкреслив, що скликання під час карантину позачергового засідання з усіх інших питань, особливо для того, щоб засудити суботні події, є немудрим.

Железняк висловив надію, що чинна влада відмовиться від цієї ініціативи.

Передісторія

Ввечері 20 березня на Банковій під час акції на підтримку ув'язненого Сергія Стерненка мітингувальники розбили вікна ОП, розписали стіни фарбою і закидали будівлю димовими шашками.

У МВС зазначили, що правоохоронці свідомо не втручалися в події, пізніше поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «хуліганство». Одного з учасників акції, Влада Сорда, затримали.

Пошкодження будівлі ОП експерти оцінили у 2 млн грн.

Деякі нардепи з фракції «Слуга народу» оприлюднили спільне звернення, в якому засудили дії протестувальників, що ввечері 20 березня вчинили погром на Банковій.

Фракція «Слуга народу» заявила, що ініціює проведення в найкоротший термін позачергового засідання Верховної Ради для розгляду та оцінки подій 20 березня.

Нардепи зі «Слуги народу» ініціюють позачергове засідання ВРУ через акцію під Офісом президента