404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Байден призначає «старожилів» команди Обами головними у сфері нацбезпеки

Обраний президент США Джо Байден і його перехідна команда почали заповнювати керівні посади в новій Раді національної безпеки і в Державному департаменті США. При цьому ключові ролі, такі як заступник радника з національної безпеки і заступник держсекретаря, переходять до «ветеранів» адміністрації президента Барака Обами. Про це з посиланням на джерела повідомляють Politico і Reuters.

У Держдепартаменті Байден призначить дипломата Венді Шерман на посаду заступника держсекретаря Тоні Блінкена.

Шерман раніше працювала заступником держсекретаря з політичних питань у адміністрації Обами. Вона була одним із ключових американських переговорників щодо ядерної угоди 2015 року з Іраном, від якої відмовився президент-республіканець Дональд Трамп.

Нині Шерман є старшим радником в Albright Stonebridge Group. Це та ж фірма, де працювала Лінда Томас-Грінфілд, її Байден обрав на посаду посла США в ООН.

Інший досвідчений дипломат, Вікторія Нуланд, обійме посаду заступника держсекретаря з політичних питань. Нуланд раніше працювала в адміністрації Обами помічником держсекретаря з європейських та євразійських справ. Також вона була найвищим американським дипломатом у Європі, послом НАТО і речником Держдепартаменту.

Нуланд добре обізнана з війною РФ проти України. Для прикладу, в жовтні 2016 року у Москві вона вела переговори з високопоставленими російськими чиновниками. Тоді вона говорила з розпалювачами війни на Донбасі про Мінські домовленості, «зусилля» країн Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи. У тому ж 2016 році вона озвучила обіцянку уряду Обами: «Санкції, запроваджені через питання Криму, лишатимуться, доки Крим не буде повернутий Україні».

Обидві посади підлягають підтвердженню в Сенаті США.

Також, за даними джерел Politico, в Раді національної безпеки Байден призначить колишнього чиновника Держдепартаменту Джона Файнера заступником радника з національної безпеки.

Файнер, колишній журналіст, приєднався до команди Обами як науковий співробітник у 2009 році. Він займав різні посади протягом всього строку президентства Обами. Він працював спічрайтером Байдена з питань зовнішньої політики і старшим радником тодішнього заступника радника з національної безпеки Блінкена.

Ключова роль старшого директора з європейських справ в Раді національної безпеки США перейде до Аманди Слоут, наукового співробітника інституту Брукінгса. Вона працювала помічником секретаря у справах Південної Європи і Східного Середземномор'я в Державному департаменті в адміністрації Обами, повідомляють ЗМІ.

Поки невідомо, чи буде Слоут також контролювати напрям Росії. Він був включений до ролі у європейських справах в Раді Безпеки Трампа, але мав власного директора при Обамі.

Ці позиції можуть бути оголошені вже цього тижня разом із ширшим списком ролей у сфері національної безпеки і зовнішньої політики.

Як ми писали раніше, Байден планує призначити генерала у відставці Ллойда Остіна міністром оборони Сполучених Штатів.

Результати голосування колегії виборщиків у США повинні бути затверджені Сенатом і Палатою представників конгресу 6 січня. Інавгурація обраного президента США призначена на 20 січня 2021 року.

Як ми повідомляли, у команді Байдена буде перша жінка — заступник міністра оборони США.

Напередодні Байден звинуватив адміністрацію Трампа в перешкоджанні роботі його команди нацбезпеки.

Як пройде інавгурація Байдена. Спойлер: віртуально