404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Останній демарш. 11 сенаторів-республіканців спробують оскаржити перемогу Байдена
Getty Images

У США група сенаторів-республіканців, чинних і обраних на виборах у листопаді 2020 року, заявила, що оскаржить обрання Джо Байдена на посаду президента США. Вони це зроблять наступного тижня, коли Конгрес буде формально затверджувати результат голосування членів Колегії виборщиків.

Цей крок ЗМІ вважають «символічним» і таким, що на практиці не має шансу перешкодити затвердженню і приходу Байдена до влади 20 січня.

Як заявили ці 11 республіканців на чолі з Тедом Крузом (від штату Техас) 2 січня, «твердження про шахрайства й порушення на виборах 2020 року перевищили все, що було в нашому житті». Як і в попередніх схожих спробах поставити під сумнів перемогу Байдена, жодних доказів своїм словам вони не навели.

За їхніми словами, коли Конгрес 6 січня збереться для формального затвердження перемоги Байдена, вони будуть вимагати створення спеціальної комісії, яка, на їхню думку, мала б здійснити «термінову 10-денну перевірку» результатів голосування.

Чинний президент Дональд Трамп, який опівдні 20 січня залишить посаду, досі відмовляється визнавати поразку і продовжує твердити про свою нібито «велетенську перемогу».

Трамп процитував повідомлення про намагання 11 сенаторів на чолі з Крузом поставити під сумнів перемогу Байдена у Twitter: «Намагання вкрасти перемогу з величезним відривом (мається на увазі уявлену «перемогу Трампа» – Прим. ред.). Цього не можна допустити!». Соцмережа позначила допис так: «Виборчі посадовці підтвердили Джо Байдена як переможця президентських виборів у США».

Відповідно до процедури президентських виборів у США, всі штати підрахували голоси виборців і затвердили перемогу в них того чи іншого кандидата. Трамп і його прихильники подавали понад 50  позовів до судів різних інстанцій у намаганні поставити під сумнів ці результати, твердячи про нібито масові порушення під час голосування й підрахунку голосів, але жодного разу не надали доказів. Усі вони були відхилені.

У Трампа є лише одна незначна перемога щодо невеликої кількості поштових бюлетенів у Пенсильванії, одній із штатів, де Байден виграв у минулорічних перегонах.

Міністерство юстиції США теж не виявило доказів якихсь фальсифікацій чи порушень, які могли б вплинути на результат виборів. Також низка перерахунків голосів, яких домоглися прихильники Трампа в штатах чи округах, які вони вважали суперечливими, підтвердила перемогу в них Байдена.

Відтак штати призначили членів Колегії виборщиків, які, згідно прийнятої в США системи, далі проголосували за обрання президента. Жоден із виборщиків не пішов всупереч вказівці свого штату, як це іноді трапляється, і Байден отримав 306 голосів виборщиків (за мінімально необхідних для перемоги 270), а Трамп — 232 голоси.

Далі, за процедурою, 6 січня на спільному засіданні обох палат Конгресу результати голосів виборщиків від кожного штату має зачитати чинний віцепрезидент США, а законодавці формально затвердять їх. При цьому можливість оскарження чи скасування цих голосів не передбачена.

Інавгурація обраного президента США, за Конституцією, відбувається опівдні 20 січня.

Віцепрезидент Майк Пенс перестав повторювати твердження Трампа про фальсифікацію виборів. Але в суботу його керівник апарату Марк Шорт заявив, що Пенс «вітає» останню спробу законодавців «висловити заперечення» 6 січня.

Розслідування, проведене Федеральним міністерством юстиції (МЮ), не виявило доказів для підтвердження будь-яких заяв про шахрайство.

Посилаючись на прецедент 1877 року, коли був утворений двопартійний комітет для розслідування після того, як обидві партії заявили про перемогу в трьох штатах, вони закликали Конгрес призначити комісію для «екстреної 10-денної ревізії результатів виборів у спірних штатах».

Їхній крок схожий на заяву сенатора від штату Міссурі Джоша Хоулі, який пообіцяв відхилити результат Колегії виборщиків через загрозу доброчесності виборів.

Круз, як і Хоулі, є відомим серед республіканців і, як очікується, балотуватиметься в президенти в 2024 році. Отже, він прагне звернутися до прихильників Трампа.

Група республіканців у нижній палаті Конгресу, Палаті представників, також планує оскаржити результати виборів.

У суботу ввечері Трамп закликав своїх послідовників у Twitter «бути частиною історії» та приєднатися у середу до маршу протесту у Вашингтоні проти результатів виборів.

У п'ятницю федеральний суддя відхилив позов республіканця з Палати представників, який намагався надати Пенсу, який оголошуватиме в середу результати Колегії виборщиків, повноваження скасувати їхнє рішення. Апеляцію було відхилено в суботу ввечері.

Заперечення також очікуються від більшості республіканців палат. Проти заперечень потрібно голосувати після дебатів, але оскільки демократи контролюють Палату представників, а лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл та інші високопоставлені республіканці висловилися «проти», спроба позбавити права голосу більшості американців приречена на провал.

Передісторія

Після виборів у США аналітики ключових американських медіа підбили проміжні підсумки голосування. Вони оголосили про впевнену перемогу Байдена у Пенсильванії та інших ключових штатах.

Chas News повідомляв, що Вісконсин затвердив перемогу Байдена на виборах.

Раніше в ЄС представили план «глобальної» співпраці з США за президентства Байдена.

«Фейковий президент». Трамп звернувся до Байдена