404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Іранська сторона тягне кота за хвіст». Іран не поспішає оголошувати деталі катастрофи літака МАУ, нарікає МЗС
Getty Images

Іранська сторона наполягає на тому, що літак «Міжнародних авіаліній України» був збитий в результаті людської помилки.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив заступник міністра охорони здоров'я України Євгеній Єнін. Він припустив, що через це Тегеран не поспішає розкривати подробиці падіння літака і виплачувати компенсацію рідним загиблих.

На словах іранська сторона підтверджує свою готовність розкрити деталі катастрофи, забезпечити компенсацію. Але останнім часом складається таке відчуття, немов іранська сторона не виконує домовленості, а тягне кота за хвіст. Іранська сторона наполягає на тому, що катастрофа сталася в результаті людської помилки

За словами Єніна, українська сторона побоюється, що правда є дещо іншою.

«Якщо розслідування виявить, що ця катастрофа стала результатом системних збоїв у забезпеченні безпеки цивільних польотів в небі над Іраном, іранська сторона буде змушена усунути певні недоліки, а це коштує досить дорого», — пояснив він.

Нагадаємо, що в МЗС раніше заявили, що не отримали від Ірану звіт про результати розслідування катастрофи літака Boeing 737 рейсу PS 752 МАУ в Тегерані. Документ, в якому говориться, що трагедія сталася через людську помилку, іранська сторона нібито відправила напередодні.

19 жовтня Єнін зустрівся на тему розслідування збиття літака з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом.

Як ми писали раніше, МЗС прогнозує щонайменше два з половиною роки досудового розгляду у справі збиття літака МАУ.

Також Канада вважає, що Іран належно не розслідував авіакатастрофу літака МАУ в Ірані. Оттава каже, що багато подробиць досі невідомі.

Деякі американці — родичі загиблих у збитому літаку МАУ — подали позов проти Ірану.

Передісторія

8 січня літак Boeing 737-800 МАУ збила іранська ракета російського виробництва невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана. Загинули усі, хто перебував на борту — 176 осіб. Серед загиблих — громадяни Ірану, України, Канади, Великої Британії, Німеччини, Швеції та Афганістану.

11 січня іранські війська заявили, що український Boeing вони збили випадково. Літак пролітав начебто поруч з військовим об’єктом Ірану і військові прийняли його за «ворожу ціль», а саме — за крилату ракету.

Іран виділить €200 млн на компенсації за катастрофу МАУ