Кількість загиблих військових невизнаної Нагірно-Карабахської республіки — 1177
Karabakh Records

Міністерство оборони невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки (НКР) повідомило в понеділок ще про 11 загиблих військовослужбовців в боях з азербайджанськими підрозділами в зоні карабаського конфлікту.

Кількість військових сягнула 1177 з моменту початку зіткнень 27 вересня, цитує «Інтерфакс» міністерство оборони регіону.

Загинув заступник командувача армією Нагірного Карабаху

Заступник командувача Армією оборони так званої Нагірно-Карабахської республіки, полковник Артур Саркісян і один з командирів, полковник Сергій Шакарян рахуються в списку загиблих, згідно повідомлення «Інтерфакс».

27 жовтня стало відомо, що міністр оборони — командувач Армією оборони НКР генерал-лейтенант Джалал Арутюнян був поранений. В НКР спростували заяви азербайджанської сторони про його загибелі, наголосивши, що поранення не важкі і Арутюнян скоро повернеться на службу. На його посаду призначили генерал-лейтенанта Мікаела Арзуманяна.

Передісторія

27 вересня Міноборони Азербайджану заявило про початок військової операції на всій лінії зіткнення в зоні карабахського конфлікту. Зі свого боку, прем’єр Вірменії Нікол Пашинян заявив про напад на невизнану Нагірно-Карабахську республіку з боку Азербайджану.

Бої є найсильнішими з 1990-х років, коли було вбито близько 30 000 людей.

9 жовтня за посередництва РФ Вірменія та Азербайджан домовилися про перемир'я в Нагірному Карабасі. Договір набув чинності о 12:00 10 жовтня за місцевим часом. Проте після цього обидві сторони звинуватили одна одну у нових атаках, порушуючи тижневе перемир'я.

Вірменія і Азербайджан домовилися про гуманітарне перемир’я в районі Нагірного Карабаху з 00:00 18 жовтня.

Chas News повідомляв, що очільники МЗС Вірменії та Азербайджану обговорили Нагірний Карабах з держсекретарем США. 

Раніше ми писали, що прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян у листі попросив президента Росії Володимира Путіна допомогти «забезпечити безпеку» у країні.

 

Нагірний Карабах. У МЗС Росії відповіли на прохання Вірменії про допомогу