«Крок назад від Заходу». Країни ЄС та США прокоментували події у Тбілісі
Getty Images

Декілька глав МЗС та посольств відреагували з тривогою на арешт лідера найбільшої опозиційної партії Грузії «Єдиний національний рух».

«Стурбований бачити те, що відбувається у Тбілісі сьогодні вранці. Насильство — це не спосіб вирішувати політичні розбіжності. Сподіваюся, наші грузинські друзі зможуть уникнути сповзання у ще більшу кризу. Стриманість та відданість демократії мають перемогти», — написав міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс. 

«Пильно стежу за розвитком подій у Тбілісі. Я закликаю уряд та опозицію проявити стриманість та почати політичний діалог для виходу з нинішньої кризи», — відреагував глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевічс.

Посол Британії у Грузії Марк Клейтон написав, що шокований кадрами з офісу «Єдиного національного руху».

«Насильство та хаос у Тбілісі — це останнє, що зараз потрібно Грузії. Закликаю усі сторони діяти стримано — і зараз, і наступними днями», — зазначив він.

Та найжорсткішою стала заява посольства США, у якій прямо вказали, що ці події віддаляють Грузію від західних партнерів.

«США глибоко занепокоєні рішенням уряду затримати лідера найбільшої опозиційної сили у штабі партії сьогодні вранці. Нам прикро, що заклик США та інших міжнародних партнерів до стриманості й діалогу проігнорували», — заявили у посольстві.

Американські представники додали, що «збентежені» чути поляризуючу риторику від керівництва країни у час кризи. Силу та агресію у США назвали «не рішенням для політичних суперечностей» (це, нагадаємо, пишуть представники країни, де 6 січня заворушники — прихильники Трампа штурмували Капітолій. Їх тепер судять).

«Сьогодні Грузія зробила крок назад на своєму шляху до того, щоб стати сильною демократією у євроатлантичній родині держав» — підсумували у посольстві США.

Тим часом у Грузії поліція взяла штурмом кімнату офісу «Єдиного національного руху», в якій перебував лідер партії Ніканор Мелія, та затримала його.

Напередодні, 22 лютого, у Грузії затвердили новий уряд на чолі з попереднім міністром оборони, Іраклієм Гарібашвілі, який має репутацію «яструба».

Прем'єр Грузії подав у відставку через арешт і справу проти лідера опозиційної партії