Кулеба оголосив, що Україна не налаштована політично воювати з Угорщиною
Budapest Business Journal

Глава МЗС Дмитро Кулеба назвав три причини не сваритися з Угорщиною та пояснив історичні причини того, чому в України є найбільше дипломатичних конфліктів з цією країною.

Про це йдеться в інтерв’ю очільника МЗС «РБК-Україна», опублікованому в понеділок, 7 грудня.

По-перше, це важлива країна-сусід в Центральній Європі, і ми теж частина цього простору. По-друге, це держава-член НАТО, і ми хотіли б нормально взаємодіяти з Угорщиною в питаннях євроатлантичної інтеграції. По-третє, це держава-член Євросоюзу, позиція якої нам теж важлива

Водночас, міністр наголосив, що поважати законодавство й національні інтереси один одного мають обидві сторони.

«Ніхто не налаштований політично воювати з Угорщиною. Але й Угорщина повинна поважати наше національне законодавство й національні інтереси», – сказав Кулеба.

За його словами, найбільше із західних сусідів в України виникає конфліктів з угорцями, бо обидві держави «дуже травмовані своєю історією».

«Приховані травми викликають зіткнення інтересів. І плюс Угорщина взагалі останні роки дуже амбітно поводиться не тільки у відносинах з Україною, але і з низкою інших країн, і з Європейським союзом в цілому», — додав міністр.

Передісторія

Між Україною і Угорщиною спалахнув черговий дипломатичний конфлікт через угорців Закарпаття.

СБУ в Закарпатській області провела обшуки у представника одного з місцевих благодійних фондів — його підозрюють у діяльності, спрямованій на порушення державного суверенітету України. Також, у соцмережах оприлюднили відео, на якому депутати Сюртовської ОТГ на Закарпатті  виконували угорський гімн.

1 грудня Дмитро Кулеба викликав посла Угорщини Іштвана Ійдярто, якому пояснив, що слідчі дії на Закарпатті відбуваються в межах повноважень СБУ щодо окремих громадян, і не спрямовані проти угорської нацменшини. Він закликав угорську сторону уникати кроків та заяв, які не відображають дійсності і створюють деструктивну емоційну напругу в українсько-угорських відносинах.

Очільник МЗС Угорщини звернувся до ОБСЄ і НАТО, щоб розібратися у ситуації, але обидві організації вирішили дистанціюватися. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг сказав, що Україна й Угорщина мають вирішити конфлікт на Закарпатті у двосторонньому порядку.

Угорщина та Польща отримали в ЄС репутацію «порушників спокою»