404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
На конференції Організації із заборони хімічної зброї 56 країн-учасниць закликали РФ розслідувати отруєння Навального
Getty Images

Під час конференції Організації із заборони хімічної зброї 56 країн-учасниць засудили отруєння «Новачком» російського опозиціонера Олексія Навального та закликають до його розслідування.

На сайті організації оприлюднили заяву 56 країн. Її підписали, зокрема, Велика Британія, всі країни Європейського Союзу, США, Канада та інші держави. Україна також входить до цього переліку.

У документі держави висловили «стурбованість» щодо використання нервово-паралітичної речовини «Новачок». Зазаначили, що ним отруїли також агента Сергія Скрипаля та його доньку.

Країни також підтримали те, що використання таких речовин не може бути виправдано у жодному випадку. Водночас РФ закликали оперативно розслідувати отруєння Навального.

Передісторія

Навального, який намагається викривати представників російської влади та неодноразово перебував під арештом, отруїли в РФ препаратом «Новачок». 20 серпня він знепритомнів у літаку, потрапив до реанімації, потім впав у кому. З Росії його перевезли до Німеччини.

23 вересня Навального виписали з німецької клініки Charité.

Німецькі фахівці вважають, що Навального отруїли «поліпшеною» версією хімічної речовини групи «Новачок» й він мав померти ще в літаку. они вважають, що операцію з використанням такої новітньої отрути могла провести тільки російська спецслужба.

Лабораторії у Франції і Швеції підтвердили отруєння Навального нервовим агентом із групи «Новачок».

Як ми писали раніше, палата представників Конгресу США рекомендує уряду ввести санкції проти РФ за отруєння Навального.

У справі про отруєння Навального сліди «Новачка» знайшли не лише на пляшці з водою, а й на «інших предметах»