404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Поліція шукала Микитася, а він прийшов до суду
Pixabay

Шевченківський райсуд Києва переніс засідання щодо обрання запобіжного заходу Максиму Микитасю із 14:00 на 17:30. Це сталося, бо поліція не змогла перевірити його перебування вдома. Вже о 17:00 засідання продовжили. Микитась з'явився у залі суду. 

Про це повідомила пресслужба Нацполіції та канал Судова влада України.

О 17:23 суддя надала новим захисникам Микитася дві години, щоб ознайомитися з новими  матеріалами справи. Вона оголосила нову перерву до 19:23. Адвокати просили час до 2 січня.

Микитась не прибув вчасно, тому що «дізнався про судове засідання о 13:30 з чимось», зазничив його адвокат Артур Габрієлян.

Поліцейські 30 грудня прибули до місця проживання екснардепа. За словами його дружини, підозрюваного вдома не було. Перевірити цю інформацію правоохоронці не могли. Підстав для примусової перевірки помешкання у них немає.

Передісторія

28 грудня ВАКС не зміг обрати запобіжний захід Татарову, оскільки на засідання не з’явилися прокурори. Тоді у справі усунули прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. ВАКС відклав засідання по Татарову через неявку прокурорів.

1 грудня стало відомо, що НАБУ розслідує справу Татарова. Він може бути причетний до фальсифікації експертизи у справі Микитася.

14 грудня Печерський суд ухвалив передати справу, де фігурантом є Татаров, від НАБУ до Держбюро розслідувань. У НАБУ на це відповіли, що такі рішення суперечать закону.

18 грудня в.о. керівника САП Максим Грищук підписав підозру Татарову. Детективи НАБУ також отримали право на затримання чиновника й проведення обшуків в ОП і за місцем проживання Татарова.

21 грудня радник глави ОП Михайло Подоляк заявив, що Татаров написав заяву про призупинення своїх службових обов'язків. Цього ж дня НАБУ вручили чиновнику повідомлення про підозру.

24 грудня Офіс генпрокурора передав справу, в якій фігурує Татаров, з НАБУ до СБУ. У НАБУ заявили, що Офіс генпрокурора здійснює безпрецедентне в історії України втручання в розслідування бюро і що він «став на особистий захист Татарова».

НАБУ стверджує, що заступник голови ОП є третім підозрюваним у вчиненні зазначеного злочину. Також у справі є підозрюваним заступник директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Костянтин Дубонос (ч. 3 ст. 368 КК України) та колишній народний депутат, екскінцевий бенефіціарний власник ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Максим Микитась (ч. 3 ст. 369 КК України).

29 грудня Нацполіція повідомила про підозру Микитасю у ще одному провадженні — про викрадення людини.

У відповідь у НАБУ заявили, що вручення Микитасю підозри у замовленні викрадення юриста у Києві може використовуватися як інструмент тиску на нього та для блокування розслідувань бюро.

Також НАБУ наголошує, що Микитась є викривачем, який надав детективам НАБУ інформацію щодо корупції у вищих ешелонах влади. За одним із фактів Татарову повідомлено про підозру у вчиненні тяжкого злочину.

Згодом у Нацполіції заявили, що  нова підозра Микитасю не має нічого спільного із корупційними розслідуваннями НАБУ.

«Справа Микитася». Суд вирішив не арештовувати заступника Єрмака