Справа Татарова. Офіс Генпрокурора змінив підозру Микитасю на некорупційну статтю
УНІАН

Офіс Генерального прокурора України змінив підозру експрезиденту корпорації «Укрбуд» Максиму Микитасю.

Раніше вона звучала як «надання хабара» за посередництва заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.  Тепер — «підбурення експерта до складання завідомо неправдивого висновку».

Про це повідомив прокурор ОГПУ під час судового засідання в Апеляційній палаті ВАКС, передає УНН.

«21 січня під час досудового розслідування у кримінальному провадженні прокурором повідомлено (Микитасю — Прим. ред.) про зміну раніше повідомленої підозри на частину 4 ст.27, ч. 2 ст 384 ККУ за фактом підбурення до завідомо неправдивого висновку експерта», — сказав прокурор.

Також під час засідання прокурор ОГПУ намагався відкликати апеляційні скарги прокурора САП та адвоката Микитася Артура Габриеляна на рішення Печерського районного суду Києва щодо зобов’язання ОГПУ забрати в НАБУ та САП справу Татарова.

Проте суд відмовив через відсутність матеріалів справи.

«Проведення наступного судового засідання призначити на 9:00 4 лютого 2021 року», — додав суддя.

Передісторія

Апеляційна палата ВАКС знову відклала розгляд апеляційних скарг на рішення суду першої інстанції про зобов’язання ОГПУ забрати в НАБУ та САП справу Татарова. Вона ухвалила витребувати в ДБР матеріали справи в Печерського районного суду Києва.

Як ми писали раніше, 2 грудня НАБУ опублікувала листування між посадовцями «Укрбуду» про фальсифікацію оцінки квартир для Нацгвардії. Центр протидії корупції стверджує, що експосадовець «Укрбуду» — це Татаров. Микитась звинуватив його в організації злочинних схем в «Укрбуді».

24 грудня Chas News повідомляв, що Венедіктова забрала справу Татарова з НАБУ та передала її в СБУ.

 Татарову особисто 21 грудня 2020 року у НАБУ вручили повідомлення про підозру.

Микитасю повідомили про підозру у наданні хабара Дубоносу, який знизив вартість житлового комплексу на Печерську в межах справи щодо заволодіння 81,5 млн грн Нацгвардії.

14 січня Печерський районний суд Києва вкотре не надав Апеляційній палаті ВАКС матеріали судового провадження про зобов’язання ОГПУ забрати в НАБУ та САП справу Татарова.

14 грудня 2020 року Печерський райсуд Києва зобов’язав ОГПУ забрати у НАБУ та САП цю справу.

У НАБУ казали, що заступник голови Офісу президента України є третім підозрюваним у вчиненні зазначеного злочину.

Окрім нього, у справі підозрюються заступник директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Костянтин Дубонос та колишній нардеп, в минулому — кінцевий бенефіціарний власник ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Микитась.

Як ми писали раніше, ВАКС продовжив домашній арешт Микитасю до 23 лютого.

НАБУ порушило справу через втручання Венедіктової у справу Татарова — САП