У «Слузі народу» заявили, що введення локдауну не обговорювали. У «Голосі» ж кажуть, що «навіть бачили графіки»
Getty Images

Очільник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що на нараді парламенту та уряду не обговорювали запровадження жорсткого локдауну. Водночас нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк заявив, що це питання «обговорювали, навіть графіки бачили».

Про це Арахамія розповів на брифінгу, а Железняк — у Telegram.

«Питання про локдаун взагалі не обговорювали, а обговорювали питання про ухвалення законопроєктів про підтримку малого та середнього бізнесу», — зазначив очільник фракції «Слуга народу».

За його словами, наступного тижня Верховна Рада заслухає доповідь міністра охорони здоров’я Максима Степанова про ефективність карантину вихідного дня. Якщо карантин на вихідних суттєво не допоміг у боротьбі з COVID-19, то у країні запровадять більш жорсткий локдаун.

Карантин вихідного дня не показав результату, — голова Держспоживслужби Києва

Арахамія запевнив, що наразі немає передумов для негайного введення карантину.

«У нас достатньо ліжко-місць, і немає зараз жодних передумов для негайного введення локдауну. Ще раз ми почули гарантії, що парламент буде знати про потенційну дату локдауну за сім днів до того, як його будуть вводити. І як тільки будуть такі передумови — то ми будемо знати, і буде сім днів для того, щоб підготуватись, і всі необхідні законодавчі ініціативи у тому числі», — сказав він.

Водночас нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк стверджує, що на зустрічі питання локдауну обговорювали.

«По локдауну. Обговорювали, навіть графіки бачили. Є базовий сценарій, але все залежить від цифри хворих. Питання чутливе, тому конкретні дати нехай озвучать у Кабміні. Але виглядає так, що тут без варіантів», — написав держслужбовець.

Передісторія

11 листопада Кабінет Міністрів скасував адаптивний карантин і запровадив в Україні локдаун вихідного дня до 30 листопада. Він діє з опівночі суботи до опівночі понеділка.

Під час дії карантину вихідного дня працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, АЗС, об'єкти торгівлі засобами гігієни, ветеринарними препаратами і кормами, фінансові установи, СТО, доставка їжі.

Раніше очільник МОЗ заявив, що міністерство вимагатиме запровадити повний локдаун при 30 тис. хворих на COVID на добу.

Chas News повідомляв, що жорсткий локдаун в Україні може розпочатися вже з 1 грудня. 

Напередодні очільник МОЗ заявив, що українців попередять про повний локдаун за 7-10 днів.

Кличко наголосив, що у Києві у разі локдауну має працювати метро та транспорт