404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі. Але обмежувати торгівлю не буде
Пресслужба МЗС

Україна має намір приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі та продемонструвати послідовну політику проти сусідньої держави.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в інтерв’ю BBC News Україна.

«Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики. Україна вважає, що в цій ситуації важливо діяти єдиним фронтом. Ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації», — каже чиновник.

Держслужбовець зазначив, що ціна солідарності для України є набагато вищою, ніж для країн ЄС чи НАТО, бо Україна не перебуває під «парасолькою захисту»  цих об'єднань. Розширення впливу Росії в Білорусі, на його думку, загрожує українській безпеці.

Економічних санкцій не буде

Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва. Київ не планує запроваджувати економічне ембарго, бо білорусько-українська торгівля є взаємовигідною. І таке рішення «не буде розумним кроком» для України, розповідає міністр закордонних справ.

«Що стосується економічної взаємодії — ми не плануємо атакувати. Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше — ми бажаємо їй тільки добра. В нас немає в планах якогось ембарго, запровадження якихось обмежень на торгівлю», — повідомив Кулеба.

«Вікно комунікацій» через МЗС

Український посол і надалі працюватиме в Білорусі, розповідає Кулеба в інтерв'ю. Проте, міністр припускає перенесення майданчику перемовин Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо Донбасу з Мінська.

«Ми ніколи не виключали можливість перенесення перемовин з Мінська. Ми розуміємо, що чим більш недружніми будуть дії чи заяви Білорусі щодо України, чим сильнішими ставатимуть позиції Росії в Білорусі, тим більш неприйнятним ставатиме Мінськ як місце для фізичних зустрічей», — зазначив міністр.

Раніше ЄС ввів санкції проти 40 білоруських чиновників за нечесні вибори та репресії проти мирних протестувальників, передає Офіційний журнал Євросоюзу. Водночас МЗС Білорусі заявило про запровадження санкцій проти ЄС у відповідь на домовленості саміту Євросоюзу щодо білоруських санкцій. 

Білоруське міністерство закордонних справ вимагає в посольств Польщі та Литви скоротити кількість дипломатів, які працюють у Білорусі, повідомляє Tut.by з посиланням на коментар прессекретаря МЗС Білорусі Анатолія Глаза. А з 5 жовтня МЗС відкликає послів Білорусі в Польщі та Литві для консультацій.

Нагадуємо, 23 вересня Олександр Лукашенко таємно провів церемонію «інавгурації». Після цього білоруська опозиція закликала до безстрокової акції непокори Лукашенку. Країни Балтії розширили санкційний список громадян Білорусі, причетних до фальсифікації виборів та придушення мирних протестів.  У той же час Україна офіційно не визнала Лукашенка президентом Білорусі. У відповідь Уряд Білорусі назвав Україну «несамостійною» у прийнятті рішень. 

Також ми писали, що у Мінську пожалілися на «надзвичайно недружні жести з боку України». 

Екскандидат у президенти Білорусі призначила представників з прав людини та економічних реформ